• 15.1 ºC  / 59.2 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Festiwal Smaków Food Trucków
Festiwal Smaków Food Trucków jest w Trójmieście dobrze rozpoznawalnym wydarzeniem. Często staje się też częścią ważnych, lokalnych i krajowych wydarzeń. Tym razem dopełni Parady Niepodległości. 11 listopada mobilne restauracje ustawią się na Targu Węglowym. Dania będą serwowane od 10:00 do 21:00.
A
A
Data modyfikacji: 00 0000 r.
Strefa Smaków Food Trucków - Baner

 

Food trucki już od lat cieszą się zainteresowaniem mieszkańców Trójmiasta, którzy są wyjątkowo otwarci na próbowanie nowych smaków. Nadchodząca strefa wydarzenia zapowiada się bardzo smacznie. W foodtruckowym menu znajdą się przysmaki kuchni węgierskiej, hiszpańskiej, belgijskiej i wielu więcej.  

A co konkretnie czeka na gości festiwalu? Jednym z serwowanych dań będzie langosz. To węgierski placek drożdżowy, smażony na głębokim oleju, a podawany z tradycyjnymi dodatkami: śmietaną, czosnkiem i serem lub w autorskich kompozycjach. Na Węgrzech je się go zwykle na śniadanie, ale u nas sprawdzi się o każdej porze dnia.

Na strefie pojawi się także food truck serwujący specjały kuchni hiszpańskiej i meksykańskiej - churros. To paluchy przypominające w smaku pączki. Podawane są z dodatkami: cynamonem, cukrem pudrem i nutellą. Można zdecydować się na jeden dodatek lub cały pakiet.

Na żadnym foodtruckowym wydarzeniu nie może zabraknąć klasyki street foodu. Goście wydarzenia będą mogli spróbować burgerów w autorskich odsłonach i frytek belgijskich z domowymi sosami.

Warto dodać, że wspomniane dania będą serwowane przez lokalne, trójmiejskie food trucki.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie wydarzenia: facebook.com/events/883965162255898

Szczegóły:

Co? Strefa Smaków Food Trucków towarzysząca Paradzie Niepodległości

Gdzie? Targ Węglowy

Kiedy? Czwartek, 11 listopada

O której? 10:00-21:00

 

Współorganizatorzy:

Festiwal Smaków Food Trucków

Fundacja Gdańska

Stowarzyszenie SUM