• 19.1 ºC  / 66.4 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Festiwal Smaków Food Trucków w Gdańsku
Już 27 maja rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Smaków Food Trucków w Gdańsku. Na terenie Forum Gdańsk pojawią się przysmaki z całego świata. Nie może Cię zabraknąć!
A
A
Data modyfikacji: 17 maja 2023 r.
Grafika na białym tle zawiera nazwę i datę wydarzenia oraz narysowany food truck i wymienione nazwy partnerów

 

Jeśli tęskniliście za kulinarnymi podróżami i smakami z różnych stron świata, to nie martwcie się, nie będziecie musieli już dłużej czekać – Festiwal Smaków Food Trucków powraca do Gdańska.

Przedstawiciele kuchni bałkańskiej zaserwują kofty, czyli szaszłyki z mięsa mielonego, zawinięte w delikatną pitę, z selekcją warzyw i sosów. W mobilnej restauracji z kuchnią węgierską będziecie mogli spróbować kultowych przysmaków z tego kraju, czyli: langoszy – pysznych i chrupiących placków drożdżowych z dodatkami oraz świeżo wypiekanych, słodkich kołaczy. Na fanów kuchni śródziemnomorskiej czekać będą owoce morza. Spodziewajcie się kalmarów oraz krewetek w różnych wersjach. Nie zabraknie też klasycznych burgerów, kanapek z szarpaną wołowiną, zapiekanek, corn dogów oraz chrupiących frytek belgijskich. Miłośnikom słodkości polecamy hiszpańskie pączki churros z cukrem pudrem, cynamonem oraz nutellą. Wszystkie food trucki publikowane będą na stronie wydarzenia na Facebooku.

Zdjęcie ukazuje hamburgera na tle nazwy festiwalu

Festiwal Smaków Food Trucków to zarówno dobre jedzenie, jak i rozrywka dla całej rodziny. Angażująca gra terenowa to idealna porcja zabawy i ruchu dla każdego. Jak zawsze na gości czekać będzie strefa konsumpcyjna, strefa chill z leżaczkami oraz strefa z kolorowankami dla maluchów. Przedstawiciele mobilnych restauracji zawalczą o tytuł Najsmaczniejszego Food Trucka. Każdy głos ma znaczenie, więc koniecznie przyjdź, skosztuj i zagłosuj na swojego faworyta!

Najważniejsze informacje:
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Kiedy?
27 i 28 maja 2023

Gdzie?
Forum Gdańsk
Targ Sienny 7

O której?
Sobota 12:00 – 21:00
Niedziela 12:00 – 20:00

Więcej na wydarzeniu na Facebooku.

Partnerzy:
Forum Gdańsk
Browar Amber