• 14.2 ºC  / 57.6 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Festiwal Smaków Food Trucków wraca do Trójmiasta!
Już 29 i 30 maja ponownie nadarzy się okazja do kulinarnego świętowania. Na terenie Forum Gdańsk zaparkują mobilne restauracje. Przyjadą z wielu miast, by ponownie zabrać gości wydarzenia w kulinarną podróż. Jeśli ostatnio nie udało się Wam wyruszyć w dalekie wakacje, to nic straconego. Nie opuszczając miasta możecie poznać smaki Meksyku, Chin, Gruzji, czy Hiszpanii. VisitGdansk jest partnerem wydarzenia.
A
A
Data modyfikacji: 11 maja 2021 r.
Gdańsk

 

Nadejście wiosny to doskonały czas, by przywrócić wszystko do życia. Gdy wszystko powoli się zieleni, także food trucki wyjeżdżają w trasę i rozpoczynają sezon na smakowite festiwale. To ten moment, gdy ponownie będzie można rozkoszować się smakiem hiszpańskich churrosów, soczystych burgerów, pikantnych tacos czy aromatycznych chinkali. 

W tym roku organizatorzy stawiają na jakość, różnorodność i bezpieczeństwo. Wystawcy, którzy biorą udział w Festiwalu Smaków Food Trucków działają z pasją i wkładają w swoje potrawy dużo serca.
Są przekonani, że wysoka jakość składników to klucz do zadowolonych klientów. 

Jeśli jesteście spragnieni typowej streetfoodowej kuchni, to doskonale, bo na pewno nie zabraknie burgerów w coraz to nowszych odsłonach, belgijskich frytek czy tradycyjnych zapiekanek. Jeśli jednak macie ochotę także na kuchnie z odległych zakątków świata to Wasze podniebienia zadowolą azjatyckie bułeczki baozi, węgierskie langosze, meksykańskie quesadille i tajskie wrapy. To nie wszystko! Po solidnym posiłku, obowiązkowo nadchodzi czas na deser! Churros z cukrem pudrem, owoce w czekoladzie i ciastka kominkowe to pozycje, których nie zabraknie na wydarzeniu.

Ze względu na panującą pandemię, wszyscy wystawcy zobligowani są do przestrzegania aktualnych obostrzeń dotyczących gastronomii. Potrawy będą przygotowywane z zachowaniem reżimu sanitarnego. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, by pobyt na wydarzeniu był bezpieczny i komfortowy.

Chcecie wiedzieć więcej? Koniecznie dołączcie do strony wydarzenia, gdzie poznacie szczegóły dot. wystawców, zasad bezpieczeństwa i będziecie mogli wziąć udział w wyjątkowo smacznych konkursach!

Strona wydarzenia

Co? XIX Festiwal Smaków Food Trucków w Gdańsku

Gdzie? Forum Gdańsk

Kiedy? 29-30 maja w godzinach 12-21 (sobota) i 12-20 (niedziela)