• 19.2 ºC  / 66.5 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
FETA przejmie gdańskie ulice
Od wielu lat, lato w Gdańsku trudno sobie wyobrazić bez Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. XXII edycja tego kulturalnego wydarzenia rozpocznie się już w czwartek 12 lipca i potrwa do niedzieli 15 lipca.
A
A
data publikacji: 10 lipca 2018 r.To co najbardziej wyróżnia ten festiwal to fakt, że sztuka „wychodzi do ludzi”. I to dosłownie! Aktorzy nie grają na scenach teatralnych – pojawiają się na ulicach, gdzie grają przedstawienia zarówno dla tych którzy planowali w nich wziąć udział, jak i zupełnie przypadkowych widzów zaciekawionych ruchem, dźwiękiem lub elementami pirotechnicznymi granych sztuk.

Festiwal FETA nieodmienianie gromadzi na ulicach prawdziwe tłumy. Zeszłe edycje oglądało średnio ponad 30.000 odbiorców! Jako że program jest bardzo różnorodny, wśród publiczności są osoby w każdym wieku. Każdy znajdzie coś dla siebie. Aktorzy z krajów całej Europy  zaprezentują nam zarówno sztuki lekkie, łatwe i przyjemne, które spodobają się dzieciom, jak i te ambitne, niełatwe w odbiorze, lecz niosące głębokie przesłanie.

Sztukom często towarzyszy fantastyczna oprawa dźwiękowa i wizualna.

Nie możemy również zapominać, że FETA jest jednym z największych, najbardziej znaczących i cenionych plenerowych festiwali teatralnych w Polsce i tej części Europy. W tym roku sztuka zawita na Dolne Miasto oraz Stare Przedmieście.

Szczegóły na: http://www.feta.pl/

Organizatorem festiwalu jest "Plama" Gdański Archipelag Kultury.