• 13.4 ºC  / 56.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Finał Ligi Europy w Gdańsku w przyszłym roku
Ze względu na pandemię koronawirusa, Komitet Wykonawczy UEFA podjął decyzje o nietypowym zakończeniu tegorocznych rozgrywek. Pozostałe mecze rozegrane zostaną w Niemczech, w sierpniu. W zamian za to Gdańsk otrzymał automatycznie prawo do finału Ligi Europy w roku 2021.
A
A
Data modyfikacji: 18 czerwca 2020 r.
Stadion Energa Gdansk 3a

 

Tym samym mecz finałowy, który pierwotnie miał się odbyć na Stadionie Energa w maju 2020 nie odbędzie się. W zamian za to nasze miasto otrzymało prawo do finału w roku 2021, który zostanie rozegrany najprawdopodobniej w maju. To bardzo korzystne rozwiązanie, przede wszystkim dlatego, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż nawet w sierpniu, finał odbędzie się bez udziału kibiców lub z bardzo ograniczoną ich liczbą. Nie trzeba nikomu mówić, że nie byłoby to prawdziwe, piłkarskie święto, jakim zawsze jest to wydarzenie.

W tym roku mecze odbędą się na neutralnym gruncie, czyli na stadionach w Kolonii, Duisburgu, Gelsenkirchen oraz Dusseldorfie.  Będą to pojedyncze spotkania – bez rewanżu. Finał odbędzie się natomiast na stadionie w Kolonii 21 sierpnia.

Pozostaje nam więc cierpliwie czekać, ale z pewnością warto!