• 17.9 ºC  / 64.2 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Food trucki przyjeżdżają do Forum Gdańsk!
Po niespodziewanie długiej przerwie food trucki ruszają w trasę. Po raz pierwszy w tym roku Festiwal Smaków Food Trucków odbędzie się w Gdańsku! Zapowiada się koncertowy popis kulinarny dla wszystkich smakoszy. Organizatorzy przygotują dla Was pyszny i bezpieczny food court. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27 i 28 czerwca a jednym z partnerów jest Gdańska Organizacja Turystyczna.
A
A
Data modyfikacji: 26 czerwca 2020 r.
zdjęcie (4).JPG

 

Po długich dniach spędzonych w domowym zaciszu, nastąpił ten moment, gdy ponownie możemy cieszyć się światem zewnętrznym! Mieszkańców Trójmiasta czekają dwa dni wypełnione najlepszym street foodem. Na terenie Forum Gdańsk zaparkują food trucki serwujące dania typowe dla różnych zakątków Ziemi.

Festiwal Smaków Food Trucków to strefa dedykowana koneserom kuchni pod chmurką. Do udziału zapraszane są najlepsze restauracje na kółkach z całej Polski, które wyspecjalizowały się w określonych daniach i mają rzesze sympatyków w swoich „rodzinnych” miastach. Jedne serwują egzotyczne przysmaki z odległych stron świata, inne doskonale czują się w kuchni europejskiej lub słyną z pysznych deserów. Jedno jest pewne: każdy food truck smakuje wyjątkowo!

Festiwal Smaków Food Trucków zawsze odbywa się w plenerze. W tak sympatycznych okolicznościach przyrody warto nie tylko zjeść coś dobrego, ale i ciekawie spędzić czas. Na głodnych przygód gości czekać będzie angażującą gra terenowa oraz emocjonujące zawody w jedzeniu na czas. Na terenie wygospodarowana zostanie również strefa chilloutu, okraszona relaksującą muzyką, która sprzyja beztroskiemu odpoczynkowi. Dla najmłodszych utworzona zostanie strefa dla dzieci, a w niej m.in. wielkie bańki mydlane.

Festiwal Smaków Food Trucków to miejsce, które powinno być w smak także naszej planecie i środowisku naturalnemu. Dlatego coraz więcej mobilnych restauracji decyduje się na ekologiczne opakowania. Ponadto food trucki stale poszerzają ofertę dań wegetariańskich i wegańskich. Osoby na diecie roślinnej na pewno znajdą coś dla siebie!

Organizatorzy zadbają o bezpieczeństwo gości. Wystawcy zobowiązani są do przestrzegania wytycznych dla gastronomii. Strefa konsumpcyjna będzie na bieżąco dezynfekowana oraz zachowane zostaną odpowiednie odległości pomiędzy stolikami, oraz poszczególnymi food truckami. Dla gości udostępnione zostaną środki do dezynfekcji. Szczegóły zostaną opublikowane na fanpage’u wydarzenia.

Poniżej prezentujemy pełną listę food trucków, które już w tę sobotę zawitają do Gdańska:

Nood-Lee – azjatyckie makarony

Wehikuł Smaku – fish&chips

Fresh Donuts – amerykańskie pączki

Beef’N’Roll – burgery

Belgijki – frytki duże, grube i chrupiące

LemOniada – orzeźwiająca lemoniada z cytrusów

Food Cab - panini

Surf Burger – burgery

Świnki Trzy – kanapki z szarpaną wieprzowiną

Wheel Meal – kuchnia meksykańska

ParaBuch – azjatyckie pierożki dim sum

Churros Amigos – hiszpańskie churrosy

Arizona Pastrami – kanapki z pastrami

Węgierska Fabryczka – langosze

Magic Fruits – świeże owoce w czekoladzie

Kultowe Zapiekanki – klasyka polskiego street foodu

 

Festiwal Smaków Food Trucków w Gdańsku, już 27 i 28 czerwca na terenie Forum Gdańsk. W sobotę jemy od 12 do 21, w niedzielę od 12 do 20. Wstęp bezpłatny.

Więcej informacji znajdziecie na stronie:  

facebook.com/events/1161048384286873.