• 19.2 ºC  / 66.6 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Gdańsk Business Run dołączył do największego biegu charytatywnego w Polsce!
W niedzielę 4 września odbyła się pierwsza edycja Gdańsk Business Run. Impreza zyskała już popularność w innych miastach Polski, tym razem przyszedł również czas na nasze miasto.Do rywalizacji stanęło 69 drużyn 5-osobowych, w tym reprezentacja Gdańskiej Organizacji Turystycznej z Prezesem Zarządu Łukaszem Wysockim na czele. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi, beneficjent biegu-Mateusz Pędziwiatr otrzymał czek w wysokości 16796 zł.
A
A
data publikacji: 08 sierpnia 2016 r.

Drużyna GOT tuż po ukończonym biegu
-Drużyna GOT tuż po ukończonym biegu
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Czym jest Gdańsk Business Run

Gdańsk Business Run jest lokalną edycją największego biegu charytatywnego Poland Business Run integrującego przede wszystkim środowiska biznesowe, równocześnie w siedmiu miastach w Polsce. W tym samym dniu, o tej samej godzinie, ponad 20 tysięcy biegaczy pobiegło w sztafecie na rzecz beneficjentów Fundacji Jaśka Meli "Poza Horyzonty", która na co dzień pomaga osobom po amputacjach. Każdy zespół liczył 5-ciu członków. Każdy z nich ma do pokonania trasę o dystansie ok. 3,3 km. Biegi odbyły się w centrach Krakowa, Poznania, Warszawy, Wrocławia, Katowic, Łodzi i po raz pierwszy w tym roku w Gdańsku. Od 2012 roku Poland Business Run pomogło już 60 podopiecznym.
W Gdańsk Business Run mogły wziąć udział wszystkie osoby, które dokonały zgłoszenia pięcioosobowej drużyny poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy oraz wpłaciły opłatę startową.

Mateusz Pędziwiatr-beneficjent biegu

Mateusz Pędziwiatr studiuje energetykę na Politechnice Gdańskiej. Cztery lata temu, gdy wracał do domu, wpadł pod pociąg. W wyniku tego wypadku Mateusz stracił rękę i nogę. Mateusz interesuje się muzyką i motoryzacją, uwielbia też podróżować i zwiedzać nowe miejsca. Przed wypadkiem młody mężczyzna był bardzo aktywny sportowo. Nadal ćwiczy na siłowni, jednak nie zawsze jest to proste. Mateusz ma niedopasowaną protezę, która powoduje ból i otarcia. „Nowa noga” pozwoli Mateuszowi wrócić do aktywnego życia i spełniania marzeń.

Rywalizajca w szczytnym celu

Prezes Zarządu GOT Łukasz Wysocki dokonuje oficjalnego otwarcia
-Prezes Zarządu GOT Łukasz Wysocki dokonuje oficjalnego otwarcia
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

W Gdańskiej edycji biegu wzięło udział 69 sztafet 5-osobowych,co dało 345 uczestników. Każda osoba z drużyny miała do pokonania trasę ok 3,2 km, która przebiegała przez ulice Głównego i Starego Miasta. Startem a zarazem metą biegu był Targ Rybny. Najlepszy wynik oraz żółtą koszulkę lidera zdobyła epika Intersport, ale to nie rywalizacja była najważniejsza tego dnia a fundusze które udało się zebrać dla Mateusza Pędziwiatra. Dzięki opłatom startowym oraz akcji "Pomagam Bardziej" cała suma pozyskana z wpłat wyniosła 16796 zł.

Drużyna GOT gotowa do biegu
-Drużyna GOT gotowa do biegu
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Gdańska Organizacja Turystycza objęła wydarzenie swoim patronatem. Nie zabrakło nas również w rywalizacji. Do biegu przystąpiła reprezentacja w składzie: Prezes Zarządu Łukasz Wysocki, Bartłomiej Barski, Marcin Brzeziński, Anna Marzec, Barbara Pędzich. 

To nie jedyny sukces Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Przez cały czas trwania zapisów czyli do 4 września aktywny był konkurs dla wszystkich biegaczy „Konkursowa Rozgrzewka”. Konkurs łączył w sobie wyzwanie w świecie online, które polegało na rozwiązywaniu zadań w aplikacji, oraz w rzeczywistości. Ekipa GOT zajęła zaczczytne 3 miejsce.

Pomimo deszczowej pogody, wydarzenie okazało się wielkim sukcesem. Zarówno uczestnikom jak i kibicującym udzieleła się wspaniała atmosfera. Tego dnia wszyscy byli zwycięzcami. Dlatego, że każdy z zaangażwoanych: biegacze, ambasadorzy, wolontariusze, sponsorzy, organizatorzy i pracownicy fundacji dali z siebie wszystko, by odmienić życie Mateusza. 

Gdańska Orgazniacja Turystyczna jest dumna ze swojej reprezentacji. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Gdańsk Business Run.