• 14.9 ºC  / 58.8 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Gdańsk czyta!
Wsparcie lokalnych gastronomów i promocja czytelnictwa – te działania łączy najnowsza miejska akcja Gdańskiego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Spacerując ulicami Głównego Miasta warto odwiedzić Gdański Szlak Kulinarny. Robiąc zakupy w jednej z budek za min. 50 zł można odebrać kupon na bezpłatną książkę. W promocyjnych pakietach czekają nowości wydawnicze. Akcja została przedłużona do 31 stycznia 2021 roku lub do wyczerpania zapasów.
A
A
data publikacji: 14 grudnia 2020 r.
FB_gdanskczyta-03

 

Aby wziąć udział w akcji Gdańskiego Programu Rozwoju Czytelnictwa, wystarczy zrobić zakupy za minimum 50 zł w dowolnym punkcie gastronomicznym, należącym do Gdańskiego Szlaku Kulinarnego. Każde wydane 50 zł, to jeden kupon, który można wymienić na pakiet promocyjny, w którego skład wchodzą książkowe nowości zakupione przez miasto w ramach Gdańskiego Funduszu Wydawniczego – działania wspierającego branżę wydawniczą w naszym mieście. Pakiety promocyjne związane z GPRC przyznawane są w sposób losowy, w paczkach znajdują się także publikacje dla dzieci.

Akcja trwa do 30 grudnia lub do wyczerpania zapasów, a pakiety promocyjne można odbierać w Centrum Informacji Turystycznej przy Długim Targu w godzinach 9.00-17.00, z wyłączeniem 24-26 grudnia.

UWAGA!!! W związku w wieloma zapytaniami możliwość wymiany kuponów na bezpłatną książkę i gadżety w Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej została przedłużona do 31.01.2021 r.!

Organizatorem akcji promocyjnej Gdańskiego Programu Rozwoju Czytelnictwa jest Gdański Archipelag Kultury. Partnerem akcji jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku.

Spacer kulinarnym szklakiem

Gdański Szlak Kulinarny – to miejsca, w których stanęły kioski gastronomiczne. Jest to jeden z elementów wsparcia dla branży restauracyjnej. W 25 drewnianych budkach dostępna jest drobna gastronomia na wynos pełna zapachów i aromatów zbliżających się Świąt. Spacerując przez Targ Rybny, Zielony Most, Długi Targ, ul. Długą i ul. Tkacką można skosztować gorącej czekolady, napić się kawy lub grzanego wina, oraz zakupić ciastka, pierogi i inne smaczne przekąski.


Lista punktów poniżej:

Długa
Łąka Bar, Spożywczy, Loft Pub, Rękawiczka, Kubicki, Pikawa, Catering Lijek, Canis, Goldwasser, Marina Cafe, Pub Red Light, Pomelo Bistro

Długi Targ
Piwnica Rajców, Ołowianka B&B, Ritz, Hola Tapas, Leń

Zielony Most
Wiśniewski, Motławianka, Stay Inn, Mon Balzac

Targ Rybny
Fellini, Ołowianka B&B, Frytki w sosie