• -0.3 ºC  / 31.4 ºF   
 • Miasto Gdańsk
 • Miasto Gdańsk
 • PL / EN / DE / SE / RU / NO
 • Kontrast Kontrast
Gdańsk Dzieciom
W sobotę 2 czerwca zapraszamy na wspólne świętowanie Dnia Dziecka i udział w wielu wydarzeniach i atrakcjach przygotowanych dla najmłodszych i całych rodzin. Spotykamy się o godzinie 10.00 na dziedzińcu Urzędu Miejskiego w Gdańsku, gdzie rozpocznie się Festyn Rodzinny i Dzień Otwarty Urzędu. Zaś wieczorem na koncercie na Targu Węglowym zagrają m.in. Enej, Blue Cafe, Ewelina Lisowka, Kasia Popowska i Feel.
A
A
data publikacji: 28 maja 2018 r.
Gdańsk Dzieciom - plakat wydarzenia
Gdańsk Dzieciom - plakat wydarzenia
Urząd Miejski w Gdańsku

Specjalnie na festyn rodzinny, który odbędzie się w godzinach 10.00 - 15.00 przygotowano ponad 50 atrakcji dla rodzin z dziećmi.

- Zachęcam gdańszczan i gdańszczanki do dowiedzenia Urzędu Miejskiego oraz rodzinnego świętowania dnia, w którym najważniejsi są najmłodsi mieszkańcy Gdańska. To dla nich przygotowano najwięcej atrakcji, pokazów i zabaw – mówi Prezydent Paweł Adamowicz – Zapraszam również do odwiedzenia mojego gabinetu, który specjalnie tego dnia udostępniam mieszkańcom, by mogli zobaczyć miejsce mojej pracy.

Na parkingu urzędu stanie scena, na której zaplanowano pokazy taneczne, występy zawodniczek klubu sportowego w wykonaniu dzieci i młodzieży. Przygotowano również pokazy umiejętności psów ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej połączone z nauką bezpieczeństwa oraz pokazy straży pożarnej, szkolenie z pierwszej pomocy. Na dziedzińcu staną zabytkowe autobusy, śmieciarki, wozy strażackie, dmuchane zjeżdżalnie, karuzele, mini plac zabaw oraz liczne stoiska miejskich instytucji z grami i animacjami. Będą również warsztaty kulinarne, ogrodnicze, ceramiczne oraz loteria fantowa.

Tego dnia również odbędzie się uroczyste otwarcie Centrum Laserowego w Szpitalu Copernicus, które będzie można zwiedzać. Festyn rodzinny jest organizowany przez Szpital Copernicus oraz Urząd Miejski w Gdańsku.

Dzień otwarty Urzędu Miejskiego

Sobota będzie również dniem otwartym Urzędu Miejskiego.

-  Mieszkańcy będą mieli dodatkową możliwość załatwienia spraw w urzędzie, gdyż stanowiska obsługi będą tego dnia czynne w godzinach 10.00 -15.00. Będzie można złożyć wniosek o dowód osobisty, zameldować się czy odebrać Kartę Mieszkańca. – informuje Tomasz Filipowicz, p.o. Dyrektor Wydziału Obsługi Mieszkańców.

Specjalną atrakcją będzie możliwość odwiedzenia gabinetu Prezydenta Miasta Gdańska, aby zobaczyć gdzie pracuje na co dzień, a nawet zasiąść za biurkiem i na chwilę wcielić się w rolę włodarza naszego miasta oraz spotkać się z rekonstruktorami odgrywającymi w XVIII-wiecznych gdańskich urzędników.

Również jednostki miejskie przygotują stanowiska, w których będzie można m. in. wyrobić Kartę Mieszkańca, odebrać Gdańską Kopertę Życia oraz uzyskać porady z zakresu zdrowego odżywiania, zasad segregowania odpadów promocji aktywności fizycznej wśród najmłodszych oraz projektów oferty Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia. Nie zabraknie zabaw edukacyjnych i konkursów z nagrodami.

Wieczorny koncert „Będzie się działo – Dzień Dziecka”

Zakończeniem dnia pełnego atrakcji będzie wieczorny koncert na Targu Węglowym, który rozpocznie się o godz. 20.00 i zagrają takie gwiazdy jak Enej, Blue Cafe, Piersi, Ewelina Lisowska, Feel, Lambery + Feel, Kasia Popowska, My3, Stefano Terrazziono. Imprezę poprowadzą Paulina Sykut, Agnieszka Hyży i Krzysztof Ibisz i będzie ona trasmitowana w Telewizji POLSAT.

Zapraszamy.

Szczegółowy program:

 • 10:00 – 10:20 – Otwarcie festynu. Udział gościa specjalnego
 • 10:20 – 10:55 – występy zawodniczek klubu sportowego Akademia Fitness Sportowego Aleksandry Kobielak
 • 10:55 – 11:30 – pokazy tańca nowoczesnego dzieci z Centrum Tańca GABI
 • 11:30 – 12:00 – Rozstrzygniecie konkursu plastycznego i wręczenie nagród
 • 12:00 – 12.10 –  pokazy umiejętności psów ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej połączone z nauką bezpieczeństwa oraz pokazy straży pożarnej na dziedzińcu Urzędu Miasta Gdańsk
 • 12:10 – 12:30 – występ zespołu dziecięcego z Zespołu Szkól Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego pod kierunkiem Jarosława Bazylewicza
 • 12:30 – 12:50 – pokazy bezpieczeństwa w ruchu drogowym Policja oraz szkolenie z pierwszej pomocy organizowane przez ratowników medycznych Copernicus PL
 • 12:50 – 13:10   Loteria Fantowa
 • 13:10 – 13:30 – obsługa konferansjerska, przedstawienie sponsorów 
 • 13:30 – 14:00 – występ uczniów Zespołu INSANE z ZKPiG nr 6 w Gdańsku prowadzonego przez Dariusza Osińskiego
 • 14:40 – 15:00 –  zakończenie Festynu Rodzinnego z podziękowaniami dla gości i sponsorów.

 • 20.00 Koncert Telewizji Polsat „Będzie się działo – Dzień Dziecka” Targ Węglowy. Wstęp wolny.