• 13.2 ºC  / 55.7 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Gdańsk na ferie
Co prawda do rozpoczęcia ferii zimowych zostało jeszcze trochę czasu, ale już teraz warto zatroszczyć się o odpowiednie zaplanowanie ferii swoim dzieciom. W Gdańsku można wybierać spośród wielu propozycji spędzania ferii zimowych, a większość zajęć jest całkowicie bezpłatna.
A
A
Data modyfikacji: 26 marca 2019 r.
 
 

 

Ferie zimowe na Pomorzu rozpoczynają się 11 lutego, ale zapisy na zajęcia uruchomione zostały już 14 stycznia. Przygotowana oferta jest bardzo bogata - zajęcia dla siebie znajdą zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. Na większość z nich trzeba się wcześniej zapisać, więc warto o tym pomyśleć już teraz.

Co ważne, oferta zajęć jest otwarta takze dla tych, którzy nie są mieszkancami Gdańska.

54 gdańskie szkoły zadbają o to, by zapewnić odpowiednią opiekę najmłodszym mieszkańcom Gdańska. Oferują one zajęcia sportowe (zajęcia rekreacyjne, profilaktyka), gry i zabawy (planszówki, gry konstrukcyjne), informatyczne, artystyczne, kulinarne, ekologiczne, czytelnicze, filmowe, z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i pierwszej pomocy oraz językowo-historyczne. Szkoły są rozmieszczone w każdej dzielnicy Gdańska. Dzieci będą mogły spędzić w placówce 8-10 godzin. Same zajęcia są bezpłatne, opłaty mogą dotyczyć jedynie posiłków oraz biletów wstępu w przypadku wycieczek.

Jeśli ktoś lubi zajęcia o tematyce przyrodniczej, na pewno zainteresują go półkolonie “W pięć dni dookoła świata”, przygotowane przez Pałac Młodzieży. Zapisy przyjmowane są w sekretariacie w dniach 14-16 stycznia od 8:00 do 19:00. Nie obowiązuje kolejność zgłoszeń, ponieważ uczestników zajęć wybierze komisja.

Opiekunowi szkół wraz ze swoimi podopiecznymi mogą skorzystać z zajęć dla grup zorganizowanych. Takie zajęcia będą prowadzone m.in. w Europejskim Centrum Solidarności czy Muzeum Gdańska. Kilkugodzinne zajęcia dla dzieci młodszych i starszych będą odbywać się również we wszystkich ośmiu oddziałach Gdańskiego Archipelagu Kultury, w 17 filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku (nie wymagają zapisów, można dołączyć w każdej chwili!), w Hevelianum i Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia oraz Gdańskim Ośrodku Sportu.

Na warsztaty dla rodziców z dziećmi w okresie ferii zaprosi Hevelianum i Muzeum Gdańska (oferta jest przeznaczona także dla osób niepełnosprawnych ruchowo i intelektualnie - wystarczy wcześniej uprzedzić pracowników Muzeum). Należy pamiętać, by wcześniej zapisać się na zajęcia.

Całą ofertę miejskich zajęć podczas ferii znajdziecie TUTAJ

Jest więc w czym wybierać, a tym samym żadne dziecko, które będzie spędzało ferie w Gdańsku, nie powinno się nudzić - nawet jeżeli nie spadnie choć odrobina białego puchu.