• 17.3 ºC  / 63.2 ºF   
 • Miasto Gdańsk
 • Miasto Gdańsk
 • PL / EN / DE / SE / RU / NO
 • Kontrast Kontrast
Gdańsk Tribute Festival 2019
Przed nami cztery koncerty dedykowane legendom rocka. Trzecia edycja Festiwalu odbędzie się na świeżym powietrzu, w stoczniowej scenerii sceny Dok Protokultura. Jak co roku zaprosiliśmy najlepsze tributy z kraju i zagranicy. To będzie wieczór pełen kultowej muzyki granej na żywo.
A
A
Data modyfikacji: 07 sierpnia 2019 r.
Gdańsk Tribute Festival 2019
 
 

W tym roku wystąpią:


Tribute to
Metallica by AlcoholicA

Metallica to prawdziwa ikona światowej sceny muzyki metalowej. Zespół "AlcoholicA" powstał w 2004 roku z myślą o graniu muzyki zespołu Metallica. Nazwa zespołu została wybrana nie przypadkowo - przydomek ten zyskała Metallica w pierwszych latach swojej działalności. W Polsce zagrali blisko 400 koncertów i są uznawani za jeden z najlepszych zespołów tributowych w kraju. Po 13 latach grania Metalliki - 20 czerwca 2017 roku zespół wydał swoją pierwszą autorską płytę SUB ZERO - piosenki The Last of Us, Beer'em all oraz How far is far enough znalazły się na pierwszym miejscu listy przebojów TurboTop - Antyradia.

 

Tribute to Linkin Park by Newtonz

Linkin Park to zespół kultowy dla całego pokolenia. Po samobójczej śmierci Chestera nigdy już nie ujrzymy ich na scenie w oryginalnym składzie. Podczas Gdańsk Tribute Festival będzie jednak okazja, by usłyszeć utwory zespołu na żywo, a to za sprawą formacji Newtonz. Ten pochodzący z Kijowa band jest jedynym w Europie tributem to Linkin Park, którego poziom muzyczny pozwala na świetną zabawę przy największych hitach grupy z Los Angeles. Po tym koncercie na pewno będziecie mogli powiedzieć „tak, Chester byłby dumny”.


Tribute to
The Rolling Stones by Tumblin' Flash. The Rolling Stones Tribute Band

Tumblin’ Flash to zespół doświadczonych muzyków, który postawił sobie za cel możliwie wierne przybliżenie muzyki i niezwykłej charyzmy scenicznej The Rolling Stones – grupy, która ukształtowała współczesne oblicze popkultury. Przeboje takie jak (I Can’t Get No) Satisfaction, Angie, Brown Sugar, Jumpin’ Jack Flash czy You Can’t Always Get What You Want na dobre weszły do kanonu muzyki rockowej. Tumblin’ Flash jest jedyną w Polsce grupa, która oferuje koncert zawierający wszystkie największe hity The Rolling Stones, wykonywane z największą starannością o zachowanie zgodności z oryginałem. Kostiumy, ruchy sceniczne, instrumenty muzyczne – wszystko to wierne niepowtarzalnemu wizerunkowi Micka Jaggera, Keitha Richardsa i spółki.


Tribute to
The Black Keys by Sound for Soul

Sound for soul, czyli dźwięki dla duszy to świeży trójmiejski projekt na scenie jazzowej. Trio w skład którego wchodzą: Jan Raczyński (gitara i wokal), Klaudia Rucińska (perkusja i perkusjonalia) oraz Witold Mielewczyk (kontrabas) charakteryzuje umiłowanie do soulowo-funkowych rytmów oraz jazzowych harmonii, które umiejętnie konfrontują z dorobkami muzyki współczesnej. Poza własnymi kompozycjami oraz standardami jazzowymi wspólnie tworzą nowe  aranżacje znanych radiowych hitów. Specjalnie na Gdańsk Tribute Festival trio wykona najsłynniejsze utwory grupy The Black Keys w soulowo-jazzowym wykonaniu.

BILETY

 • Pierwsza pula - 25 PLN (50 sztuk) SOLD OUT
 • Druga pula - 30 PLN (150 sztuk) SOLD OUT
 • Trzecia pula - 35 PLN (do dnia koncertu)
 • Czwarta pula - 40 PLN (w dniu koncertu)


Dostępne on-line na:

 

Punkty sprzedaży stacjonarnej:

 • Gdynia CultureBox- GDYNIA GŁÓWNA - Świętojańska 30
 • Greckie Biuro Podróży Barkost - GDYNIA - ul. Świętojańska 100
 • Biuro Podróży El Globo - SOPOT - ul. Podjazd 9
 • Stowarzyszenie Turystyczne Sopot - SOPOT - Plac Zdrojowy 2
 • Biuro Turystyczne "Dunaj" - LĘBORK - ul. Targowa 11
 • Agencja Podróży i Turystyki Holidays - GDAŃSK - ul. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan)


Rozpiska czasowa:

19:00 Otwarcie Bram

20:00 Tribute to The Black Keys

21:00 Tribute to The Rolling Stones

22:00 Tribute to Metallica

23:20 Tribute to Linkin Park


Partnerzy:

 

Wydarzenie na Facebooku dostępne TUTAJ.

 

Plakat Gdańsk Tribute Festival 2019