• 18.5 ºC  / 65.2 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Gdańsk w żółtej strefie. Co to oznacza?
Odwołane wydarzenia kulturalne i sportowe, zmniejszenie widowni, mniej osób w restauracjach – te i inne obostrzenia obowiązują w Gdańsku ze względu na zaliczenie go do strefy żółtej, w związku z pandemią koronawirusa.
A
A
Data modyfikacji: 07 października 2020 r.
wirus2

 

Kolejne rekordy zachorowań na COVID-19 wymuszają dalsze obostrzenia w ramach reżimu sanitarnego.

To przede wszystkim ograniczenia ilości osób, które mogą przebywać w jednym miejscu. Na imprezach, które są mają publiczność - są to imprezy sportowe, kulturalne, a także kina - ilość widowni ograniczona została do 25% pojemności obiektu.

Jeśli chodzi o targi oraz gastronomię, jest to jedna osoba na 4 metry kwadratowe. Na siłowniach również została zwiększona ilość miejsca na osobę - do 7 metrów kwadratowych, w parkach rozrywki obowiązuje 10 metrów kwadratowych na osobę. Wesela w strefie żółtej zostały ograniczone do 100 osób.

Co więcej od soboty, 10 października w strefach żółtych będzie obowiązek noszenia maseczek także w otwartej przestrzeni publicznej. Warto o tym pamiętać, tym bardziej, że Rząd zapowiada politykę „zero tolerancji” wobec osób łamiących przepisy.

Jeśli chcemy zwiedzać obiekty na terenie Gdańska (muzea, galerie itp.) powinniśmy przed wizytą bezwzględnie odwiedzić stronę lub telefonicznie skontaktować się z danym miejscem. One także wprowadzają swoje obostrzenia. Mogą to być zmiany czasu funkcjonowania i ilości osób wpuszczanych, jednorazowo lub dziennie, na teren obiektu.

Wybrane regulacje koronawirusowe w jednostkach:

Muzeum Gdańska

Narodowe Muzeum Morskie

 

Warto dodać, że sąsiedni Sopot ma obecnie status czerwony, a Gdynia, podobnie jak Gdańsk – żółty. Należy bacznie śledzić informacje Ministerstwa Zdrowia, gdyż sytuacja jest dynamiczna i może szybko ulec zmianie.

Szczegóły i najświeższe informacje na: https://www.gov.pl/web/zdrowie