• 16.8 ºC  / 62.3 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Gdańsk z charakterem - #Pyszny
Zasmakuj Gdańska - jest pyszny. Od food trucków, przez eleganckie restauracje z widokiem na Motławę po świeże ryby przy samym morzu. A to oczywiście nie wszystko! Jesteście ciekawi, jak smakowały specjały gdańskiej, XIX-wiecznej kuchni? Zajrzyjcie do gdańskich restauracji i sprawdźcie specjalne menu, które towarzyszy naszemu projektowi SMAKI GDAŃSKA!
A
A
Data modyfikacji: 22 lipca 2022 r.

 

Zupa biszkoptowa, starogdańska kapusta faszerowana, śledź smażony z sezonowymi warzywami, zielona zupa ziołowa, masło sardelowe, poncz czy sorbet ananasowy – to tylko kilka dań z „Gdańskiej książki kucharskiej” z 1858 roku, których od 23 lipca będziecie mogli spróbować w gdańskich restauracjach! Jak to się zaczęło?


Wszystko dzięki autorkom nowej książki „Smaki Gdańska”: fotografce Katarzynie Fiszer oraz muzealniczce i rekonstruktorce kulinarnej Aleksandrze Kucharskiej. W swojej publikacji tchnęły nowe życie w receptury zaczerpnięte z wydanej w XIX wieku „Gdańskiej książki kucharskiej”. W wyniku spotkania tych dwóch gdańszczanek, ich zamiłowania do jedzenia, historii i piękna powstała książka, która łączy w sobie smaki i aromaty dawnego mieszczańskiego życia.


Targi Gdańskie, we współpracy z Gdańską Organizacją Turystyczną i Amber Expo, zainspirowane niezwykłymi, lokalnymi specjałami stworzyły projekt „Smaki Gdańska” – prawdziwą kulinarną ucztę, która ruszy już 23 lipca - pierwszego dnia Jarmarku Św. Dominika.W projekcje bierze udział blisko 20 restauracji znajdujących się w pobliżu Jarmarku, jak i te w dalszych częściach Gdańska, proponując Wam wyjątkowe doświadczenia kulinarne w miejscach nieoczywistych. W każdej z nich znajdziecie nową pozycję w menu - specjalne potrawy w nawiązaniu do gdańskiej tradycji.

Spis wszystkich pięknie sfotografowanych dań i restauracji znajdziecie na naszej stronie internetowej:
https://visitgdansk.com/gastronomia/5923

Restauracje zostaną oznaczone również na mapach Jarmarku Św. Dominika. Do zobaczenia na szlaku!P.S. Projekt będzie kontynuowany również po okresie Jarmarku św. Dominika! 

WYDARZENIE FB:
https://www.facebook.com/events/576021994243711/576022017577042/

Sceny i lokalizacje z filmu Gdańsk Pyszny:
Scena 1 – kawiarnia Drukarnia Cafe, ul. Mariacka
Scena 2 – ul. Straganiarska
Scena 3 – restauracja Gdański Bowke, Motława
Scena 4 – 100cznia, stocznia
Scena 5 – plaża Brzeźno, restauracja Na Fali#gdańskzcharakterem #pysznygdańsk #pyszny.

Ogromne podziękowanie dla 100cznia - za możliwość skorzystania z ich niesamowitej industrialnej przestrzeni, dla restauracji Gdański Bowke - za pokaz gotowania na żywo w okolicznościach słonecznej Motławy, dla kawiarni Drukarnia - za użyczenie urokliwego przedproża na ul. Mariackiej oraz dla Na Fali BeachBar - za klasyczne fish&chips przy samej plaży! Realizacja video: Wild Wave Produkcja Filmowa

Obejrzyj też:

Gdańsk z Charakterem ROMANTYCZNY:
→ https://www.youtube.com/watch?v=_s06HVF11So&t=20s

Gdańsk z Charakterem WYCZYNOWY
→ https://www.youtube.com/watch?v=9SpouPa43O4

 

Zwiedzaj Gdańsk z Kartą Turysty i oszczędzaj:
https://kartaturysty.visitgdansk.com/

Obserwuj nas na SM:
https://www.facebook.com/visitgdansk.official
https://www.instagram.com/visit_gdansk_official/