• 18.1 ºC  / 64.5 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Gdańsk z lotu ptaka
Dzięki najnowszym mapom lotniczym każdy może poznać Gdańsk, bez potrzeby opuszczania domu. Zdjęcia wykonano ze specjalnego samolotu, który krążył wiosną nad naszym miastem na wysokości ponad 1 km. Dokładność map jest niesamowita i znacznie przewyższa jakością obrazu inne, dostępne w Internecie narzędzia tego typu.
A
A
Data modyfikacji: 29 stycznia 2019 r.
Mapa to praktyczne narzędzie do śledzenia zmian zachodzących w Gdańsku
Mapa to praktyczne narzędzie do śledzenia zmian zachodzących w Gdańsku


Trzeba dodać, że tegoroczne zdjęcia zestawiono z tymi wykonanymi w latach ubiegłych. To pozwala na prześledzenie zmian jakie zachodziły w Gdańsku na przestrzeni ostatnich 10 lat. Wystarczy wybrać interesujący nas rok, a następnie przesunąć suwak. Jesteśmy przekonani, że szybkość rozwoju Grodu Neptuna zaskoczy każdego!

Przekonajcie się sami: http://gdansk.retromapy.pl/

Co więcej, wspomniany wcześniej samolot nie tylko robił zdjęcia, ale także specjalnym laserem skanował teren. To pozwoliło na stworzenie mapy ukośnej – 3D. Dzięki temu możemy dokładnie zapoznać się z Gdańskiem – turyści mogą zobaczyć miejsca, które planują odwiedzić, a mieszkańcy jeszcze lepiej zapoznać się z obiektami naszego miasta. Jest to także nieocenione narzędzie w arsenale służb dbających o nasze bezpieczeństwa, np. powodziowe.

Zachęcamy do spędzenia czasu z mapą 3D. To świetna i pouczająca zabawa! Mapa dostępna jest tutaj: http://gdansk.ukosne.pl/?hg=560