• 2.9 ºC  / 37.3 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Atrakcje wodne na 5 sposobów!
Gdańsk jest miastem morskim, położonym dodatkowo nad urokliwą rzeką – Motławą. Nie ma więc możliwości aby zabrakło u nas atrakcji związanych z wodą. Poniżej prezentujemy 5 wybranych aktywności, związanych oczywiście z wodą, których warto doświadczyć w Grodzie Neptuna.
A
A
Data modyfikacji: 05 lutego 2019 r.

Zacznijmy od kajaka.


Gdańsk z Kajaka


Lato zachęca do aktywnego wypoczynku nad wodą. Trudno o lepszy pomysł niż zwiedzanie Gdańska z… kajaka! Tak jest. Kiedy już zobaczymy Trakt Królewski i inne trakcje z lądu, warto wskoczyć na kajak i zobaczyć miasto z zupełnie nowej, arcyciekawej perspektywy. Firma Gdańsk z Kajaka oferuje nam szeroki wybór wycieczek kajakowych, podczas których popływamy po Motławie oraz jej niezwykle urokliwych opływach, prowadzących wzdłuż bastionów obronnych Gdańska.  Zobaczymy także tereny stoczniowe a nawet będziemy mogli popłynąć z nurtem Raduni aż do samego miasta. A że bezpieczeństwo jest najważniejsze, wszystko odbywa się w towarzystwie zawodowego przewodnika. Można także skusić się na wycieczkę z komentarzem w j. angielskim.

Do wyboru są wyprawy, których nazwy zdradzają co czeka nas po drodze: „Przygoda kajakiem dookoła Gdańska”, „Gdańsk z kajaka o zachodzie słońca”, „Kajakowa wyprawa na wyspę Sobieszewską”, „Żuławską Radunią do Gdańska”, czy „Wokół dwóch gdańskich wysp”.

Niezapomniane przeżycia i wspaniałe widoki – gwarantowane!

Czas na łódkę. Eko-łódkę.


H2O LIMO


Jeśli chcemy w ciszy i spokoju podziwiać Gdańsk z wody, a nie jesteśmy fanami wiosłowania, nie musimy się martwić. Firma H2O Limo poleca wynajem ekologicznych, bo napędzanych energią słoneczną łódek a także zorganizowane zwiedzanie miasta z ich pokładów. Łódki można wynająć na takie okazje jak małe uroczystości, zaręczyny, randki czy foto-sesje. Z kolei podczas trasy turystycznej przepłyniemy z centrum Gdańska aż do Wyspy Sobieszewskiej.

Wyprawy odbywają się w towarzystwie sternika, ale jeśli macie ochotę trochę sami posterować nie ma kłopotu. To też jest możliwe, oczywiście pod czujnym okiem doświadczonego skippera.

Luksus na wodzie czyli Premium Yachting.


Premium Yachting


Kto ma ochotę zażyć relaksu na wodach Motławy lub Zatoki Gdańskiej w luksusie powinien wybrać ofertę firmy Premium Yachting Na pokładach ekskluzywnych jachtów zabierających do kilkunastu osób na pokład jednorazowo, możemy zorganizować imprezę okolicznościową taką jak wieczór panieński/kawalerski, wydarzenie firmowe, integrację, małe regaty lub spokojny rejs – od nas zależy co wybierzemy. Podczas wyprawy czeka na nas pyszny katering przygotowany według naszego wyboru, a nad naszym  komfortem i bezpieczeństwem będzie czuwać doświadczony sternik. Żyć nie umierać….

A może gdzieś dalej?


gdansk.pl


Jeśli chcemy wybrać się gdzieś dalej – np. na Hel warto sprawdzić propozycję Żeglugi Gdańskiej. Wygodne, duże i bezpieczne katamarany i łodzie zabiorą nas w rejs z samego centrum Gdańska. Możemy wybrać kurs na wspomniany wcześniej Hel czy do Sopotu, ale także na Westerplatte. Co więcej, jeśli skorzystamy z tej ostatniej opcji otrzymamy rabat, o ile zaopatrzymy się w Kartę Turysty!

To świetna alternatywa dla zakorkowanych latem dróg. Zamiast stać w korku będziemy cieszyć się rześką morską bryzą – zaoszczędzimy czas i nerwy!

Po wodzie tramwajem.


gdansk.pl


Na koniec nie sposób nie wspomnieć o 2 liniach tramwajów wodnych. Pozwolą nam się poczuć trochę jak w Wenecji. W Gdańsku pływają 2 linie: F5 i F6. Ich trasy to odpowiednio: Żabi Kruk – Brzeźno – Żabi Kruk oraz Targ Rybny – Sobieszewo – Targ Rybny. Co ważne każda łódź może zabrać do 25 pasażerów oraz do 3 rowerów. To doskonała, tania alternatywa dla podróży po mieście samochodem, która dodatkowo zapewnia wspaniałe widoki Gdańska z wody.