• 13.6 ºC  / 56.4 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy ponownie doceniony
Choć do rozpoczęcia Jarmarku Bożonarodzeniowego w naszym Gdańsku zostało jeszcze kilka tygodni, to European Best Destinations już teraz uznało go za jeden z najbezpieczniejszych jarmarków na naszym kontynencie!
A
A
Data modyfikacji: 07 października 2020 r.

 

262677

 

Tradycyjnie, co roku popularny portal turystyczny European Best Destinations wybiera najpiękniejsze miejsca oraz wydarzenia. Na liście nie mogło więc zabraknąć tak lubianych na Starym Kontynencie Jarmarków Bożonarodzeniowych. Jednak rok 2020 wiele zmienił. Pandemia koronawirusa nie tylko spowodowała poważne straty w gospodarce, ale wymusiła też przestrzeganie reżimu sanitarnego co nie pozostało bez wpływu na wydarzenia, także te organizowane na świeżym powietrzu.

Biorąc pod uwagę takie czynniki, jak m.in. bezpieczeństwo sanitarne, dostępność i jakość opieki zdrowotnej oraz ilość zakażeń na mieszkańca, EBD przygotowało listę bezpiecznych Jarmarków Bożonarodzeniowych. Na liści znalazł się też Gdańsk. Innym docenionym polskim jarmarkiem jest ten odbywający się w Warszawie.

Znajdziemy tu też takie jarmarki jak ten w Grazu, Tallinnie, Wiedniu czy Pradze. Najwyżej oceniono ten na wyspie Maderze (Portugalia). Pełna lista dostępna jest TUTAJ.

Warto dodać, że zestawienie znalazło się też w artykule prestiżowego pisma Forbes.

Trzymamy kciuki, aby wirus nie pokrzyżował planów organizatorów oraz serdecznie gratulujemy organizatorom naszego Jarmarku – Międzynarodowym Targom Gdańskim.