• 0.5 ºC  / 33.0 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Gdański spot reklamowy nagrodzony!
Film z kampanii „Week ends in Gdańsk!” zdobył nagrodę 18. edycji międzynarodowego festiwalu The Golden City Gate, którego coroczna gala odbywa się podczas targów turystycznych ITB w Berlinie.
A
A
data publikacji: 23 marca 2018 r.

-
Fot. Maciej Nicgorski

Spot to kluczowy element międzynarodowej kampanii promocyjnej realizowanej jesienią ubiegłego roku. Podkreślono w niej atuty Gdańska jako miasta otwartego, dostępnego, z bogatą, wszechstronną ofertą, nawet dla tych najbardziej wymagających turystów. Miasta, które potrafi zachwycić nie tylko w letnie słoneczne dni, ale także jesienią i zimą.  

Film jest utrzymany w konwencji baśniowej opowieści, ukazującej Gdańsk jako miejsce magiczne, owiane tajemnicą… Bohaterami są ludzie w różnym wieku, którzy - podczas pobytu w Mieście Wolności – spotykają się z intrygującymi sytuacjami. Fabułę uzupełnia utwór muzyczny specjalnie skomponowany przez Marka Kuczyńskiego, cenionego gdańskiego twórcę muzyki filmowej, koncertowej i teatralnej.

https://visitgdansk.com/weekends-in-gdansk

Kampania na portalu Lonely Planet (1,7 mln wyświetleń), Instagramie (zasięg 580 tys.), Facebooku i Google AdWords (prawie 5 mln odsłon) objęła swoim zasięgiem mieszkańców Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, Szwecji, Danii i Niemiec. Ważnym elementem wizerunkowym były przesyłki kreatywne wysłane do dziennikarzy wybranych mediów zagranicznych, zawierające bardzo „gdańskie”, lecz nieoczywiste przedmioty: kawałek liny cumowniczej, fiolkę z piaskiem, bursztyn i buteleczkę likieru Goldwasser. Prawdziwym przebojem okazał się kadr ze spotu wraz z zaproszeniem do Gdańska wyświetlony na wielkim ekranie….. na nowojorskim Times Square!