• 18.5 ºC  / 65.2 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Gdańskie Legendy na nowo opowiedziane już dostępne
Po weekendowych wydarzeniach związanych z premierą wydania „Gdańskich legend na nowo opowiedzianych”, zbiory opowiadań pojawiły się w formie elektronicznej (do pobrania) oraz drukowanej (zamówienie w „pre-order”).
A
A
Data modyfikacji: 25 sierpnia 2021 r.
Grafika przedstawia smartfona ze słuchawkami na zielonym tle i napis "legendy już dostępne"

 

Przypomnijmy. Gdańsk to miasto o przebogatej historii. Nic więc dziwnego, że w czasie wieków pojawiło się wiele opowieści i legend związanych z Grodem Neptuna. Gdańska Organizacja Turystyczna, we współpracy z licencjonowanymi przewodniczkami, przygotowała dla Was najważniejsze z nich oraz zupełnie nowe. Zbiór zawiera łącznie 11 legend.

 

Aby pobrać e-booka należy skorzystać z tego linku:

https://visitgdansk.com/e-book/gdanskie-legendy-na-nowo-opowiedziane,a,5702

Można też wysłuchać legend korzystając z serwisu Spotify:

https://bit.ly/SpotifyVisitGdansk_LegendyNaNowoOpowiedziane

Tymczasem dla miłośników tradycyjnych, papierowych wydań uruchomiliśmy już opcję zamówienie książki z legendami w formie pre-orderu:

https://sklep.visitgdansk.com/pl/glowna/134-gdanskie-legendy-na-nowo-opowiedziane.html

Wysyłkę zamówień rozpoczniemy w październiku.

 

O autorkach.

Katarzyna Czaykowska - licencjonowana przewodniczka turystyczna i pilot wycieczek. Specjalizuje się w czasach Prus tak Krzyżackich, jak i Królewskich. Jedno z jej hobby to zbieranie cegieł z zamierzchłych czasów. Posiada uprawnienia Instruktora Przewodnictwa PTTK, była członkinią Państwowej Komisji Egzaminacyjnej (dla licencjonowanych przewodników miejskich i pilotów turystycznych) przy Marszałku Województwa Pomorskiego. Odznaczona Odznaką Honorową za Zasługi dla Turystyki. Jak sama przyznaje, charakteryzują ją cztery słowa: Jestem – Zbieram – Tropię – Kocham.

Dominika Ikonnikow – historyczka, gedanistka, radna dzielnicy Śródmieście. Współautorka trasy gdańskich emancypantek w „Szlaku Kobiet” pod red. Ewy Furgał, autorka trasy śladem działaczek polonijnych w Wolnym Mieście Gdańsku oraz koordynatorka cyklu popularnych wykładów Akademii Gdańska przy Instytucie Kultury Miejskiej. Zawodowo związana z Europejskim Centrum Solidarności.