• 16.2 ºC  / 61.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Gra miejska „Śladami bursztynu”
Już 8 lipca będziemy mieli okazję, aby odkryć zagadkę bursztynowego skarbu. Wszystko dzięki grze miejskiej „Śladami bursztynu”, która poprzez zabawę, zdradzi nam sekrety "Złota Bałtyku" i samego Grodu Neptuna. Gdańska Organizacja Turystyczna ma przyjemność patronować zabawie.
A
A
Data modyfikacji: 12 września 2018 r.

 

 Bursztynu poszukamy już 8 lipca
Bursztynu poszukamy już 8 lipca

Nie ma dobrej gry miejskiej, bez odpowiedniej historii. Ta zaczyna się tak:

Podczas prac rozbiórkowych jednej ze starych kamienic w Gdańsku doszło do nietypowej sytuacji. Otóż w jednym z murów natknięto się na zalakowaną kopertę. W środku znajdowały się pożółknięte kartki papieru, a w nich informacja: „Bursztynowy Skarb czeka na nowego właściciela, odkryj go już dziś bo w przeciwnym razie zostanie rzucona klątwa!”

Wśród ważnych elementów list zawierał tajemniczą mapę Starego Miasta z charakterystycznymi czerwonymi punktami. Okazało się, że sprawcą całego zamieszania był gdański kupiec który zbierał drogocenny kruszec i prawdopodobnie wyjechał, ponieważ na swojej życiowej drodze poznał piękną Dobrochnę. Tu, ślad po kupcu się urywa. Jakie jeszcze sekrety skrywa znaleziony list???


Aby nad Motławą dalej panował spokój, wciel się w rolę detektywa i odkryj czym prędzej bursztynowy skarb! Do tak ważnego celu uczestnicy na czas gry miejskiej zostaną podzieleni na ekipy i będą przemierzać specjalnie wyznaczoną na ten cel trasę, skupiając się na znalezieniu upragnionych klejnotów. Każdy punkt kontrolny będzie określony losową literą, ułożenie prawidłowej nazwy ujawni końcowy punkt trasy czyli miejsce sejfu. Co więcej, uczestnicy będą zobowiązani do zapisania cyfr. Powstały dzięki nim kod zapewni otwarcie sejfu (upragniony skarb kupca, czyli 15 bursztynów, zdobywa drużyna, która dotrze do mety jako pierwsza). Na wyszczególnionych atrakcjach szlaku będą czekały zagadki i łamigłówki, za prawidłową odpowiedź w określonym czasie ekipa uzyskuje symboliczny bursztyn. Aby jeszcze bardziej zmobilizować załogi do walki na finalnej części trasy będzie czekał specjalnie przygotowany quiz o zabytkach Gdańska, pozytywna odpowiedź skutkuje wzbogaceniem się o kolejne bursztyny. Wygrywa załoga która zgromadzi największą ilość drogocennych kamieni. Zatem zabawa trwa do samego końca!


Liczba uczestników jest ograniczona, obowiązują zapisy i bilety w cenie: 24,99 PLN (normalny) i 15,99 (ulgowy).

Bilet obejmuje:
- przewodnika
- starterpack
- koszulkę
- przekąskę

Na wstępie zabawy na każdego czeka miła niespodzianka. Dla zwycięskiej drużyny, organizator przygotował cenne nagrody.

Szczegóły TUTAJ