• 19.5 ºC  / 67.0 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
...zbliża się przerażająco szybko!
To już w tę środę – najstraszniejszy wieczór roku! Stosunkowo nowa w Polsce tradycja, wywodząca się z krajów anglosaskich, przebojem wdarła się do naszego kalendarza imprez i wszystko wskazuje na to, że już z nami zostanie. Jak spędzić wieczór 31 października w Trójmieście? Mamy kilka pomysłów!
A
A
Data modyfikacji: 30 października 2018 r.

 

Bo lubimy się bać…

A skoro tak, to warto w ten wieczór wybrać się na pokazy filmów grozy. Z pomocą przychodzi np. Kino Helios, które pokaże cztery przedpremierowe filmy, których jedynym celem jest … śmiertelnie Was wystraszyć. Na początek najmocniej wyczekiwana „Suspiria”, producentów takich hitów jak „Czarny łabędź”, „Zodiak” czy „Wyspa tajemnic”! Dalej, do zobaczenia przedpremierowo, wyłącznie w kinach Helios, „Nocne istoty” i „13 kamer”. Dzieła dopełni przerażająco intensywny „Wyleczeni”, z nominowaną do Oscara Ellen Page.  Start seansu 31 października o 23.00.

Z kolei klub B90 (ul. Elektryków) zaprasza na tradycyjny VHS Helloween. Tym razem zapomnijcie o ambitnym kinie. W B90 zobaczycie 2 filmy z najniższej półki. Tak złe, że aż dobre – czego chcieć więcej? Będą to „Wiklinowy koszyk 2” oraz „Ulica Zombich”. Smaczku doda lektor improwizujący na żywo! Początek, 31 października o 18.30.

Maratony przygotowały także kina Cinema 3d i Multikino.

 

Dla zmotoryzowanych fanów grozy

Jeśli jesteś fanem horrorów, a Twój samochód wygląda jakby mógł zagrać w filmie grozy bez specjalnej modyfikacji, to ta impreza jest dla Ciebie! 31 października o 19.00 spod zabytkowej Kuźni Wodnej w Oliwie wyruszy niezwykły rajd samochodowy, który potrwa ok. 2 godzin i zakończy się w Pruszczu Gdańskim. Wpisowe to 25 PLN – załoga musi się składać z minimum 2 osób i uwaga - auto musi mieć co najmniej 20 lat (maksymalnie rocznik 1998)! Wszelkie upiorne modyfikacje (nie wpływające negatywnie na bezpieczeństwo jazdy naturalnie) mile widziane.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

 

Dla strasznych łasuchów

Halloween to oprócz strachów, także słodkości. Doskonale rozumie to WypiekAna, która zaprasza na rodzinne warsztaty pieczenia strasznych łakoci. Odbędą się 30 października o 16.30 (Banino, Pszenna 112A - obok Siłowni Studio S7, Centrum Feniks). Będzie strasznie smacznie.  
W programie warsztatów znajdują się między innymi babeczki czekoladowe, kruche ciasteczka z motywem Halloween oraz Straszne Paluchy Wiedźmy. Uczestnicy zabierają wszystkie stworzone pyszności do domu. O ile się odważą naturalnie…

SZCZEGÓŁY

 

 

Bój się! Kulturalnie…


Także Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza na Halloweenową imprezę. Muzyczny kształt nadadzą jej pochodzący z Francji, a osiadły w Berlinie muzyk i producent David Letellier, znany jako Kangding Ray (live set) oraz brytyjski muzyk Rohan Walder, znany jako Randomer (dj set). Na scenie GTS będzie im towarzyszył trójmiejski producent i muzyczny eksperymentator Szymon Weiss.

Więcej TUTAJ

 

 

Oczywiście nie zapomnijcie sprawdzić oferty Halloweenowej klubów i restauracji. Wiele z nich przygotowała z tej okazji specjalne wydarzenia i menu.