• 9.6 ºC  / 49.3 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Hasło: Gdańsk!
23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki, a nie każdy wie, że Gdańsk, jako jedno z nielicznych miast, posiada własną encyklopedię, a dokładniej Gedanopedię. Imponująca księga waży ok. 3 kilogramów, liczy 1177 stron, zawiera blisko 4 tys. haseł i 1600 ilustracji.
A
A
data publikacji: 21 kwietnia 2017 r.

Przygotowanie tej wyjątkowej książki trwało ponad 8 lat. W jej tworzenie zaangażowani byli wybitni historycy, naukowcy i znawcy Grodu Neptuna. Zebranie tak obszernego materiału musiało być poprzedzone długimi i starannymi badaniami, a nad jakością dodawanych haseł czuwała specjalna komisja.

W końcu w roku 2012 wysiłki autorów zostały ukoronowane wydaniem wspaniałej encyklopedii, w której znajdziemy (prawie) wszystko o naszym mieście. Są tam opisane min. wybitne postacie z historii Gdańska, najważniejsze wydarzenia i obiekty. Wszystko poukładane alfabetycznie, tak jak w każdej innej encyklopedii.

Obecnie Gedanopedia jest także dostępna w formie elektronicznej, co uczyniło ją jednym z najczęściej poszukiwanych źródeł wiedzy o Gdańsku, nie tylko wśród miłośników miasta i naukowców, ale także wśród uczniów i studentów, którzy szukają rzetelnych informacji o Gdańsku. Można z niej skorzystać na stronie: http://www.gedanopedia.pl

Co ciekawe, można także samemu tworzyć i dodawać hasła, które po weryfikacji, ukażą się w Gedanopedii.

Gednaopedia to prawdziwy „must have” dla wszystkich, którzy interesują się Gdańskiem.