• 18.1 ºC  / 64.5 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Hevelianum Turystycznym Produktem Roku 2019!
Hevelianum zostało uhonorowane nagrodą Turystyczny Produkt Roku 2019. Uroczysta gala odbyła się podczas Kongresu Turystyki Polskiej w Świdnicy (16–17 października).
A
A
Data modyfikacji: 22 października 2019 r.
Fot. Hevelianum

 

– „Turystyczny Produkt Roku” to coroczne wyróżnienie przyznawane w ramach Kongresu Turystyki Polskiej w Świdnicy tym instytucjom i inicjatywom, które wyróżniają się na turystycznej mapie Polski. Hevelianum zostało docenione za unikatową, interdyscyplinarną ofertę kulturalno-edukacyjną oraz wzorową dbałość o lokalne dziedzictwo historyczne i zwiększanie atrakcyjności turystycznej Gdańska – mówi Monika Mikołajczyk, kierownik Działu Projektów Kulturalnych, która odebrała nagrodę w imieniu Hevelianum.

Hevelianum nagrodę wręczyła Anna Biszkowiecka, redaktor naczelna portalu Forum Biznesu.

 

Godła Turystyczny Produkt Roku zostały przyznane po raz piąty. Organizatorem Programu konkursowego Turystyczny Produkt Roku/Turystyczna Usługa Roku jest Grupa Media PRess, wydawca portalu ForumBiznesu.pl oraz cyklów prasowych w Dzienniku Gazecie Prawnej (Forum Biznesu) i w dzienniku Rzeczpospolita (Biznes Trendy).

 

W gronie laureatów konkursu, obok Hevelianum, znalazły się: Kompania Piwowarska S.A. za Muzeum Tyskich Browarów Książęcych w Tychach, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, gmina Jedlina Zdrój za produkt turystyczny Wieża Widokowa na Borowej, Grupa Żywiec S.A. za produkt turystyczny Muzeum Browaru Żywiec, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu za produkty turystyczne: Kompleks Kopalnia Guido oraz Kompleks Sztolnia Królowa Luiza, Park Wielokulturowy Stara Kopalnia za Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka i usługi Muzeum Przemysłu i Techniki, Samorządowa Instytucja Kultury Grodzisko Owidz w gminie Starogard Gdański za produkt turystyczny: Festiwal Mitologii Słowiańskiej oraz Muzeum Regionalne w Głogówku Śląskim za Festiwal im. Ludwiga van Beethovena.