• 13.6 ºC  / 56.4 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
HEVELKA
Po rocznej przerwie, związanej z pandemią, wielkimi krokami zbliżamy się do VI edycji Hevelki! To znany i lubiany festiwal piw rzemieślniczych, który odbędzie się w dniach 6 i 7 sierpnia na industrialnych terenach Doku Cesarskiego w Gdańsku. To nowa lokalizacja festiwalu, w otwartej przestrzeni, usytuowana nad Martwą Wisłą. Taka formuła festiwalu związana jest z wciąż obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi.
A
A
Data modyfikacji: 00 0000 r.
Grafika przedstawia nazwę, datę i logo imprezy - hevelka na kremowym tle

 

HEVELKA jest największą imprezą browarniczą w północnej Polsce. Hevelka swoją nazwą nawiązuje do Jana Heweliusza - znanego gdańskiego astronoma i czego wielu nie wie - browarnika.

Przez dwa dni uczestnicy będą mieli okazję poznać tajniki warzenia piwa, poznać nowe smaki, a także degustować również inne alkohole – nalewki, destylaty, pochodzące także od rzemieślniczych producentów i co najważniejsze - doświadczyć wspaniałej atmosfery tego festiwalu.

W tym roku czeka mnogość rodzajów piwa, kilkanaście foodtrucków, z urozmaiconym jedzeniem, strefa alkoholi mocnych oraz duży ekran LED, na którym będziecie można obejrzeć wywiady z wystawcami, gośćmi oraz posłuchać i pooglądać muzykę, która stanowić będzie miłe tło do degustacji i spotkań.

Wystawcy będą oferować próbki degustacyjne o pojemności 0,1, a także większe pojemności - 0,3 i 0,5 l.  Ważnym ekologicznym akcentem Hevelki będą festiwalowe szklanki. Chcemy maksymalnie wyeliminować plastik, dlatego każdy gość w cenie biletu otrzyma pamiątkową szklankę.

W sklepie Hevelki będzie można nabyć mnóstwo atrakcyjnych pamiątek, m. in. dedykowane szklanki festiwalowe, torby, ręczniki, skarpety, koszulki i wiele innych. Sprzedaż piwa oraz innych alkoholi będzie się odbywać na podstawie żetonów, które będzie można nabyć w kilku punktach, na terenie festiwalu.

Wejście na teren festiwalu bramą od ulicy Dokowej. Bilety na wydarzenie w cenie 25 złotych można nabyć ze względu na obostrzenia tylko przez internet oraz w ograniczonej ilości – dostępne na stronie internetowej www.hevelka.pl lub na https://hevelka-bilety.interticket.pl/

Gwarantujemy niezapomniane wrażenia. Przybywajcie i świętujcie z Nami!

Więcej informacji na stronie www.hevelka.pl oraz profilu wydarzenia https://www.facebook.com/hevelkafest/

 

Termin:
06.08.2021 (piątek) od 16:00 do 00:00.
07.08.2021 (sobota) od 14:00 do 00:00.
Miejsce: Dok Cesarski, wejście od ul. Dokowej (54.36198940327385, 18.659781913666666)

Ceny:
Bilet normalny 1 dzień: 25 zł
Bilet normalny 2 dni: 35 zł (jedna szklanka)

Link do biletów:

https://hevelka-bilety.interticket.pl/