• 18.1 ºC  / 64.5 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Hevelka - święto piwa
Wielkimi krokami zbliżamy się do V edycji Hevelki! To znany i lubiany festiwal piw rzemieślniczych, który odbędzie się w dniach 14 i 15 czerwca w industrialnych murach Centrum Stocznia Gdańska.
A
A
Data modyfikacji: 03 czerwca 2019 r.
Hevelka 2019
Hevelka 2018
www.hevelka.pl

To największa imprezą browarniczą w północnej Polsce. Hevelka swoją nazwą nawiązuje do Jana Heweliusza - znanego gdańskiego astronoma i czego wielu nie wie - browarnika.

Przez dwa dni uczestnicy będą mieli okazję poznać tajniki warzenia piwa, poznać nowe smaki, uczestniczyć w prelekcjach i co najważniejsze doświadczyć wspaniałej atmosfery tego festiwalu.

W tym roku czeka ponad 30 wystawców, ponad 200 rodzajów piwa, kilkanaście foodtrucków, z urozmaiconym jedzeniem oraz muzyka na żywo – w piątek 14 czerwca wystąpią: MaJLo, Iza & Latynoscy Brothers i Lastryko.

Wystawcy będą oferować próbki degustacyjne o pojemności 0,1, a także większe pojemności - 0,3 i 0,5 l. W zeszłym roku dużym zainteresowaniem cieszyła się wydzielona Strefa Premier. W tegorocznej edycji we wspomnianej strefie znajdziecie pozycje piw uwarzonych i przygotowanych specjalnie na festiwal, o których będziemy informować na stronie wydarzenia.

Ważnym ekologicznym akcentem Hevelki będą festiwalowe kubki, w pełni kompostowalne, wykonane z odnawialnych surowców naturalnych – nie z plastiku, lekkie i mocne. które są wykonane w pełni z biodegradowalnego materiału, pozyskiwanego z odnawialnych surowców naturalnych, m.in. z mączki kukurydzianej.

Inną ciekawostką, jaką odwiedzający będą mogli posmakować to Irlandzka Whiskey w strefie Tullamore Dew.  Trzykrotnie destylowana w miedzianych alembikach, dzięki czemu jest delikatniejsza i bardziej przyjazna do picia.

W sklepie Hevelki będzie można nabyć mnóstwo specjalnie przygotowanych, atrakcyjnych pamiątek, m. in. torby, plecaki, skarpety, koszulki i wiele innych. Tradycyjnie dostępna będzie pełna gama szkła festiwalowego, w różnych pojemnościach, ze specjalnie zaprojektowaną szklanką na tegoroczny festiwal.

Wejście na teren festiwalu bramą od ulicy Lisia Grobla. Bilety na wydarzenie w cenie 12-25 złotych można nabyć na miejscu w kasach lub przez internet – dostępne na stronie internetowej www.hevelka.pl lub na www.eventim.pl

Niezapomniane wrażenia gwarantowane. Do zobaczenia!

Więcej informacji na stronie www.hevelka.pl oraz profilu wydarzenia https://www.facebook.com/hevelkafest/