• 21.1 ºC  / 70.0 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Hewelion buja w obłokach!
W Gdańsku pojawiła się właśnie 15 już figurka małego lwa Heweliona. Tym razem miejsce które wybrał mały – wielki kot jest absolutnie wyjątkowe. Heweliona znajdziemy bowiem 130 metrów nad ziemią – w najwyższym budynku północnej Polski, Olivia Star.
A
A
Data modyfikacji: 07 lipca 2021 r.
IMG_4241

 

Jak wiecie, każde lwiątko ma inne atrybuty. A to wiosło, a to buty piłkarskie lub np. kufel. Wszystko w zależności od miejsca, gdzie stoi figurka. 15 Hewelion relaksuje się po pełnym atrakcji dniu na leżaku, popijając chłodny napój i podziwiając cudowną panoramę Gdańska.

Jak wiecie, Hewelionki tworzą szlak, który  pomaga odkryć najfajniejsze miejsca w Grodzie Neptuna. Wystarczy skorzystać z darmowej aplikacji Questy VisitGdansk, która wskaże Wam lokalizację każdej figurki.

Szczegóły szlaku: https://visitgdansk.com/corobic/szlak-lwa-heweliona,a,186

Nie pozostaje nam już nic innego jak zaprosić Was na 32 piętro Olivia Star. Kiedy już tam dotrzecie cieszcie się imponująca panoramą i oczywiście koniecznie złóżcie wizytę Hewelionowi!

 

Olivia Star

Olivia Star to gwiazda wśród polskich wieżowców i jeden z najwyższych budynków w Polsce Północnej, zdobywca nagrody w międzynarodowym konkursie European Property Awards w kategorii Leisure Development.

Piętro Widokowe Olivia Star to jedyne takie miejsce w Polsce, z którego rozpościera się najciekawsza panorama: Zatoka Gdańska, Gdańsk, klify Gdyni, port w Gdyni i Gdańsku, molo w Sopocie i Półwysep Helski oraz cały zadrzewiony Trójmiejski Park Krajobrazowy.

Na 32 piętrze Olivii Star znajduję się ogólnodostępna przestrzeń widokowa z zewnętrznym tarasem i panoramą 360° na całe Trójmiasto. Wnętrza odzwierciedlają przepiękne widoki, nie odciągając jednak uwagi od malowniczego obrazu za oknami, a wręcz harmonizując z nim.

Piętro Widokowe Olivia Star oprócz zapierających dech w piersiach widoków, to także wyjątkowo atrakcyjna oferta gastronomiczna (ocena 6/6 w opinii krytyków kulinarnych portalu trójmiasto.pl), uzupełniona o wyśmienite autorskie koktajle, strefę chill out, kącik zabaw dla dzieci i cały kalendarz wydarzeń kulturalnych. Regularnie organizowane są tutaj kameralne koncerty z muzyką na żywo, warsztaty oraz animacje dla najmłodszych.

Oprócz niewielkich wydarzeń, Piętro Widokowe Olivia Star może pochwalić się również światowej klasy wydarzeniami, takimi jak wyjątkowy koncert Krzysztofa Zalewskiego i Orkiestry Kameralnej Progress.

Piętro widokowe to przestrzeń relaksu, odpoczynku, jakościowego spędzania czasu z dala od codzienności. Multifunckjonalna przestrzeń pozwala wieczorami przemienić tę kondygnację w przestrzeń pełną energii i gwaru, więc o wieczorowej porze dnia funkcjonuje jako miejsce imprez i spotkań towarzyskich.

33 piętro w Olivii Star Top to miejsce, gdzie na wysokości 140 metrów nad ziemią mieszczą się dwie restauracje: najwyższej klasy restauracja typu fine dining, ARCO by Paco Pérez oraz mniej formalna restauracja Treinta Y Tres. Restauracje prowadzone są przez jednego z najbardziej utytułowanych szefów kuchni na świecie, Paco Péreza, który dotychczas wyróżniony został 5 prestiżowymi gwiazdkami międzynarodowego przewodnika Michelin. 

Dowiedz się więcej o tym wyjątkowym miejscu: www.oliviastar.pl/pietro-widokowe/