• -1.0 ºC  / 30.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
II edycja charytatywnego biegu Gdańsk Business Run za nami!
W niedzielę, 03 września po raz drugi w Gdańsku firmowe sztafety pobiegły w ramach charytatywnego biegu Gdańsk Business Run. Do rywalizacji stanęło 1140 osób z ponad 100 trójmiejskich firm i instytucji, w tym reprezentacja Gdańskiej Organizacji Turystycznej z Prezesem Zarządu Łukaszem Wysockim. Dzięki zaangażowaniu wielu osób beneficjenci biegu: Mateusz Pędziwiatr oraz 19-letni Sebastian Szostek otrzymali czek w wysokości 82 587 zł.
A
A
data publikacji: 04 września 2017 r.

Drużyna Visitgdansk po ukończonym biegu
-Drużyna Visitgdansk po ukończonym biegu
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Idea Business Run

Hasło biegu brzmi „Pobiegniesz, pomożesz”. Celem głównego organizatora – Fundacji Poland Business Run jest bowiem wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Chęć pomocy, świetna atmosfera, zdrowa rywalizacja, a jednocześnie integracja pracowników wewnątrz drużyn sprawiają, że w projekt angażuje się co roku coraz więcej firm. Bieg odbywa się jednocześnie w ośmiu miastach w Polsce. Oprócz Gdańska, zmagania mają miejsce również w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i Lublinie.

I zmiana tuż przed rozpoczęciem biegu
-I zmiana tuż przed rozpoczęciem biegu
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Kim są beneficjenci Gdańsk Business Run 2017?

Podobnie jak w zeszłym roku beneficjentem jest Mateusz Pędziwiatr, student Politechniki Gdańskiej, który dzięki zeszłorocznej edycji biegu otrzymał wsparcie finansowe na zakup elementów do protezy. Powrót do aktywnego  uprawiania sportu może mu umożliwić tylko specjalna proteza do biegania z dużym wybiciem, wyglądem przypominają dużą wygiętą łychę. Zgodnie z obietnicą daną w zeszłym roku, Mateusz wystartował w Gdańsk Business Run 2017 wraz ze swoją drużyną.

Nowym beneficjentem jest natomiast 19-letni Sebastian Szostek z Olsztyna. Przyczyną jego niepełnosprawności jest jedna z cięższych postaci choroby genetycznej, jaką jest zanik mięśni Duchenna. Systematyczna rehabilitacja jest podstawą, by chłopak dłużej pozostał sprawny, a organizm lepiej funkcjonował. Kształci się on jako technik administracji, a jego pasją jest muzyka hip-hop i dobry film. Przyjazd na Gdańsk Business Run to dla beneficjenta nie tylko kosztowna, ale także ciężka wyprawa, o której marzył. Tymczasem realizację tego marzenia umożliwią Sebastianowi mieszkańcy jego rodzinnego miasta, dzięki specjalnej dodatkowej zbiórce pieniędzy oraz symbolicznemu „mini business run”, organizowanemu z własnej inicjatywy przez Pana Kacpra Grażula, który będzie także wraz ze swoją drużyną opiekował się Sebastianem w Gdańsku.

Drużyna Visitgdansk GOTowa do biegu
-Drużyna Visitgdansk GOTowa do biegu
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Rywalizajca w szczytnym celu

W II edycji gdańskiego biegu wzięło udział 228 sztafet 5-osobowych (dla porównania z zeszłym roku startowało 69 drużyn). Każda osoba z drużyny miała do pokonania trasę ok 3,5 km, która przebiegała przez tereny postoczniowe. Start i meta znajdowały się tuż przy Europejskim Centrum Solidarności. Najlepszy wynik oraz żółtą koszulkę lidera zdobyła epika IP Kwidzyn Team, ale to nie rywalizacja była najważniejsza tego dnia a fundusze które udało się zebrać dla beneficjentów.

Gdańska Organizacja Turystycza objęła wydarzenie swoim patronatem. Nie zabrakło nas również w rywalizacji. Do biegu przystąpiła reprezentacja w składzie: Prezes Zarządu Łukasz Wysocki, Bartłomiej Barski, Paweł Iwan, Klaudia Iwancz, Barbara Pędzich. Drużyna Visitgdansk wywalczyła 86 miejsce.

Pomimo deszczowej pogody, wydarzenie okazało się wielkim sukcesem. Zarówno uczestnikom jak i kibicującym udzieleła się wspaniała atmosfera. Tego dnia wszyscy byli zwycięzcami. Dlatego, że każdy z zaangażwoanych: biegacze, ambasadorzy, wolontariusze, sponsorzy, organizatorzy i pracownicy fundacji dali z siebie wszystko, by odmienić życie Mateusza i Sebastiana.

Gdańska Orgazniacja Turystyczna jest dumna ze swojej reprezentacji. Z niecierpliwością czekamy na III edycję Gdańsk Business Run.