• 11.0 ºC  / 51.9 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Inauguracja Sezonu Artystycznego 2016/2017 w Filharmonii Bałtyckiej
9 września o godzinie 19:00 w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się Inauguracja 71. Sezonu Artystycznego. Podczas tego nadzwyczajnego wydarzenia wystąpi światowej sławy skrzypaczka Alena Baeva.
A
A
data publikacji: 30 sierpnia 2016 r.

Alena Baeva
-Alena Baeva
Fot. Polska Filharmonia Bałtycka

Inauguracja sezonu artystycznego to swego rodzaju święto dla każdej instytucji kultury na świecie. Nie inaczej jest na Ołowiance. Z tej okazji Polska Filharmonia Bałtycka przygotowała wyjątkowy koncert, podczas którego zostaną wykonane kompozycje Grażyny Bacewicz, Dymitra Szostakowicza i Igora Strawińskiego.
Gwiazdą tego wieczoru będzie Alena Baeva, laureatka wielu prestiżowych konkursów, w tym II Międzynarodowego Konkursu im. Nicolo Paganiniego w Moskwie i XII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Naukę rozpoczęła w wieku 5 lat. Bardzo szybko okazało się, że jest wybitnie uzdolniona muzycznie – jej kariera międzynarodowa zaczęła się, gdy artystka skończyła 10 lat! Od tej pory kunszt skrzypaczki można podziwiać na scenach całego świata, w tym Azji, Europy czy obu Ameryk.

Bilety na Inaugurację do nabycia w kasach i na stronie www.filharmonia.gda.plNiezwykle utalentowana i charyzmatyczna artystka pojawi się 9 września w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Towarzyszyć jej będzie Orkiestra Symfoniczna PFB pod batutą Massimiliano Caldiego. Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu Polska Filharmonia Bałtycka szykuje dla swoich gości wiele nie tylko muzycznych niespodzianek.