• 16.0 ºC  / 60.8 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
InfoShare - końcowe odliczanie do święta nowych technologii
Uznane i wschodzące gwiazdy nowych technologii, inwestorzy i startupowcy. Wykłady, warsztaty, networking, randki biznesowe - w środę, 18 maja, w Gdańsku rusza infoShare, największa konferencja poświęcona technologiom przyszłości w Europie Środkowo-Wschodniej. Liczba uczestników może przekroczyć pięć tysięcy.
A
A
data publikacji: 16 maja 2016 r.

Idea konferencji zawarta jest w jej nazwie: info (informacja) i share (czyli dzielić się). Informacje, którymi będą się ze sobą dzielić uczestnicy wydarzenia w AmberExpo w dniach 18-20 maja, mają wspólny mianownik - technologie przyszłości. Przedstawiciele trzydziestu krajów świata zjadą do Gdańska, by dyskutować o nowych trendach w branży i uczyć się słuchając założycieli firm, które odniosły międzynarodowy sukces. Poza tym infoShare daje mnóstwo możliwości do nawiązywania kontaktów na styku nauki i biznesu (spotkać tu można przedstawicieli globalnych i polskich funduszy inwestycyjnych, menadżerów koncernów oraz małych i średnich przedsiębiorstw, pracowników wyższych uczelni).

Trzy dni, cztery sceny

W ciągu trzech dni na czterech scenach, podczas warsztatów wystąpi ponad stu prelegentów. Wśród mówców są m.in.: Jon von Tetzchner (twórca przeglądarek Vivaldi i Opera), Kevin Goldsmith (dyrektor technologiczny serwisu muzycznego Spotify), Jeff Szczepanski (dyrektor Operacyjny platformy StackOverflow), Peter Sunde Kolmisoppi (wyszukiwarka plików The Pirate Bay) oraz Marcin Iwiński (współtwórca “Wiedźmina III”, uznanego za najlepszą grę 2015 r. w konkursie The Game Award).

Sceny infoShare podzielone są tematycznie. Na pierwszej - Inspire, mówcami są gwiazdy branży, których doświadczenia inspirować mają słuchaczy do działania. Druga, nazwana Tech, poświęcona jest programowaniu w szerokim tego pojęcia znaczeniu. Czwarta scena (Tech Plus) to już miejsce dla słuchaczy specjalistów - prelegenci skupiają się tutaj na wybranych aspektach programowania.

Czwarta scena nosi nazwę Startup i jest częścią całej strefy poświęconej startupom (Startup Zone). Pojawią się na niej oczywiście eksperci od młodych firm, ale także twórcy startupów - uczestnicy InfoShare Startup Contest. W konkursie, który jest wspólnym projektem Fundacji infoShare i Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER można wygrać 20 tys. euro. O nagrodę walczyć będzie 30 startupów wybranych spośród ponad 200 kandydatów z Polski, Europy, Ameryki Południowej, Chin i Nigerii. Dodatkowo młode firmy będą miały szansę na zdobycie funduszy inwestycyjnych z puli wysokości miliona euro.

W strefie odbędą się targi oprogramowania i sprzętu, ofertę przedstawi 250 wystawców.

Oczywiście nie zabraknie także Gdańskiej Organizacji Turystycznej, która zaprasza do specjalnej strefy informacyjno-rekreacyjnej. Oprócz informacji o Gdańsku, każdy będzie mógł wypić kawę i odpocząć na wygodnych pufach w strefie „chilloutu”. To także doskonała przestrzeń do networkingu.

Poznać się i jeszcze raz - poznać się

Oprócz dzielenia się informacją, ważną rolą infoShare jest także tworzenie okazji do nawiązywania kontaktów między uczestnikami wydarzenia. 18 maja w Starym Maneżu odbędzie się więc Great Networking Party, czyli impreza integracyjna dla wszystkich uczestników konferencji, podczas której zaśpiewa Julia Marcell.

Następnego dnia na Stadionie Energa zaplanowano spotkanie dla biznesmenów, inwestorów i menadżerów wysokich szczebli. Natomiast ostatniego dnia konferencji uczestnicy będą mogli wziąć udział w specjalnym rejsie po Zatoce Gdańskiej “infoShare on the Boat”. Podczas pięciogodzinnej podróży organizatorzy zapewniają zwiedzanie Trójmiasta od strony morza oraz - oczywiście, dużo okazji do networkingu.

Jak się dostać na konferencję infoShare? Niestety nie ma już darmowych wejściówek (warto pamiętać za rok, że zdobycie bezpłatnego biletu nie jest możliwe do ostatniej chwili). Najtańszy bilet na trzydniowe wydarzenie kosztuje obecnie 600 zł (w cenie również lunche na każdy dzień oraz uczestnictwo w rejsie i Great Networking Party).

Po szczegóły i bilety zapraszamy na stronę www infoShare.

Izabela Biała

Fot. Jacek Szymański

www.gdansk.pl