• 16.8 ºC  / 62.2 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Walczymy o prestiżowe wyróżnienie
Akcja #CityWillWait” została nominowana do nagrody Bessie Awards w kategorii „Współpraca roku”. Ogłoszenie wyników już 23 kwietnia podczas kolejnego spotkania podróżniczek skupionych w organizacji „Wanderful” – organizatora regularnych spotkań podróżniczych „Women in Travel”.
A
A
Data modyfikacji: 04 lutego 2021 r.
zdjecie przedstawia Gdańsk z lotu ptaka. Zdjecie zostało zaczerwienione i umieszczono na nim slogan kampanii Gdansk will wait

 

O inicjatywie

Akcja #CityWillWait powstała w odpowiedzi na zagrożenie epidemiczne COVID-19. Inicjatywę zapoczątkowała Gdańska Organizacja Turystyczna pod hasłem #GdanskWillWait. Celem inicjatywy było podtrzymanie zainteresowania podróżami wśród turystów w momencie wprowadzenia lockdownu oraz wsparcie lokalnej branży turystycznej..

Rozgłos medialny projektu spowodował, że w krótkim czasie udało się zainteresować akcją inne miasta Polski – łącznie 12 miast dołączyło do projektu (Gdańsk, Warszawa, Poznań, Łódź, Lublin, Toruń, Olsztyn, Kielce, Sopot, Opole, Kraków, Szczecin, Gdynia) a sama akcja nabrała wymiaru ogólnokrajowego, w której liderem i koordynatorem projektu był Gdańsk.

Dodatkowo udało się osiągnąć efekt synergii i zjednoczenia wielu dużych ośrodków miejskich wokół jednego celu. Jest to szczególnie istotne wobec wspólnego zagrożenia, z jakim wszyscy musieliśmy się mierzyć. Harmonijna współpraca, wzorowa wymiana doświadczeń i chęć kooperacji pokazały, że wspólnie można pokonać nawet poważne przeciwności. Warto dodać, że wszystkie miasta korzystały ze spójnej identyfikacji graficznej.

O nagrodach

Nagrody Bessie Awards, przyznawane przez jury organizacji „Wanderful”, mają na celu wyróżnienie szczególnie aktywnych podróżniczek, influencerek, oraz organizacji i ich inicjatyw, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju turystyki w danym roku. Nazwa nagrody pochodzi od Bessie Coleman, pierwszej kobiety pochodzenia afro-amerykańskiego, która otrzymała licencję pilota.

W kategorii „Współpraca roku” inicjatywa GOT staje w szranki z projektami organizacji Tourism New Zeland i Visit Estonia. Warto dodać, że kategorii jest łącznie 9.

Szczegóły na oficjalnej stronie konkursu: https://witsummit.com/bessieawards

Trzymajcie kciuki!