• 17.7 ºC  / 63.8 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Jak kochać to w Gdańsku i Sopocie!
Gdańsk to naprawdę romantyczne miasto. Nie trzeba o tym przypominać, ale to bardzo miłe kiedy międzynarodowa, turystyczna organizacja potwierdzi to w swoim prestiżowym rankingu. Tak jest – w najnowszym zestawieniu romantycznych lokalizacji według European Best Destinations znalazł się Gdańsk wraz z Sopotem. Idealnie, bo Walentynki już w niedzielę.
A
A
Data modyfikacji: 08 lutego 2021 r.
Zdjęcie przedstawia ulicę Mariacką w gdańsku z widokiem na Bazylikę. Wszystko ujęte w serduszko

 

Autorzy od razu zastrzegają, że wiele jest znanych, romantycznych lokalizacji jak np. Paryż czy Rzym. Jednak te, które wybrali do najnowszego rankingu zaskakują nie tylko romantycznym klimatem, ale także autentycznością. W opisie podkreśla się, że Gdańsk oraz Sopot łączą w sobie najlepsze cechy idealnego „city break”: świetna kuchnia, kultura, zakupy i oferta SPA. Poza tym można u nas wykupić pobyt w 5* hotelu w cenie kiepskiego hoteliku w Paryżu.

Warto dodać, że w zestawieniu można znaleźć wiele innych, fantastycznych miejsc: z Chorwacji, Grecji, Niemiec, Szwajcarii, Słowenii i innych krajów. Dokładne lokalizacje wraz z kapitalnymi zdjęciami można znaleźć tutaj: https://www.europeanbestdestinations.com/best-of-europe/most-romantic-destinations-in-europe-for-valentine-day/

Możecie też przeczytać pełny artykuł w czasopiśmie FORBES

Innymi słowy – jak kochać to w Gdańsku i Sopocie!