• 13.3 ºC  / 56.0 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Jak zmienia się Gdańsk – wycieczka Ikarusem
Najbliższy weekend upłynie pod znakiem Free Time Festiwal. Podczas tego turystycznego wydarzenia, odbędą się także wycieczki na pokładzie zabytkowego autobusu – Ikarusa, podczas których przyjrzymy się jak rozwija się Gdańsk.
A
A
Data modyfikacji: 15 kwietnia 2019 r.
 
Dominik Paszliński, gdansk.pl

 

Startujemy w sobotę i niedzielę (6 i 7 kwietnia) spod siedziby AmberExpo (ul. Żaglowa 11) o godz. 13.00. Miejsce zbiórki to stoisko Gdańskiej Organizacji Turystycznej na Free Time festiwal (wstęp na FTF jest darmowy).

Wycieczka potrwa ok. 3 godzin, a na trasie: przejazd przez Zaspę Przymorze i Żabiankę do Hali Ergo Arena, ul. Czyżewskiego, Al. Grunwaldzka, Al. Zwycięstwa, Wielka Aleja Lipowa, ul. 3 Maja, Podwale Staromiejskie, Forum Gdańsk, Podwale Przedmiejskie, Most Wantowy, Głębokowodny Terminal Kontenerowy, Port Północny, Westerplatte, Tunel pod Martwą Wisłą i Stadion Energa Gdańsk. Cały czas będzie nam towarzyszył przewodnik PTTK., który opowie o mijanych miejscach.

Liczba miejsc jest ograniczona – na wycieczkę może pojechać jednorazowo 20 osób.

Zapisy do piątku 5 kwietnia, do 15.00, pod adresem mailowym spacery@visitgdansk.com lub pod nr tel. 58 301 43 55.

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Gdański im. dr Jerzego Szukalskiego, Gdańska Organizacja Turystyczna i Miasto Gdańsk.