• 16.3 ºC  / 61.3 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Japońskie media opowiedzą o Gdańsku i Pomorzu
Gdańsk pojawi się w japońskich mediach. Będzie to możliwe dzięki zakończonej w piątek wizycie 4 dziennikarzy japońskich w Gdańsku oraz na Pomorzu. Goście zapoznali się z najważniejszymi miejscami na turystycznej mapie regionu oraz Grodu Neptuna.
A
A
Data modyfikacji: 01 lutego 2019 r.
 W regionie goście odwiedzili m.in. Zamek w Malborku
W regionie goście odwiedzili m.in. Zamek w Malborku
Fot. Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna


Goście, którzy nas odwiedzili to: redaktor trzeciego największego tytułu japońskiego Mainichi Shimbun (nakład 3 500 000 egzemplarzy), redaktor magazynu branżowego J-Wing Travel, dziennikarze kwartalnika Long Stay oraz portalu Hanako.tokyo.

Ich wizyta była możliwa dzięki współpracy Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Tokio, Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Ze swojej strony zapewniliśmy noclegi w hotelu Puro, miłą niespodziankę – poczęstunek na Jarmarku Bożonarodzeniowym, nasze gadżety (w tym czekolady) oraz Karty Turysty. Dzięki tym ostatnim, dziennikarze mogli przekonać się jak działa system KT w Gdańsku i od razu użyć jej do odwiedzenia Domu Uphagena. Oprócz tego, goście zawitali też do Europejskiego Centrum Solidarności, na molo w Sopocie i do Muzeum Emigracji. W regionie odwiedzili Malbork oraz Kościerzynę i jak podkreślali, wszędzie byli przyjmowani niezwykle serdecznie.

W pierwszej połowie roku 2019 powinniśmy poznać efekty ich wizyty.