• 18.1 ºC  / 64.5 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Jarmark Bożonarodzeniowy z zimową Kartą Turysty
A
A
data publikacji: 11 października 2016 r.

Odwiedź gdański Jarmark Bożonarodzeniowy
-Odwiedź gdański Jarmark Bożonarodzeniowy
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Poczuj już dziś świąteczną atmosferę!

Na gdańskich ulicach królują świąteczne dekoracje, a Targ Węglowy zmienił się w Jarmark Bożonarodzeniowy. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa i to przynajmniej z trzech powodów. Potrwa o dwa dni dłużej niż zwykle, po raz pierwszy jedną z głównych atrakcji jest koło widokowe – AmberSky, a Gdańska Organizacja Turystyczna przygotowała specjalny – zimowy pakiet Karty Turysty!

W Gdańsku trwa Jarmark Bożonarodzeniowy – wydarzenie, które od kilku lat przyciąga coraz większą ilość fanów – zarówno przedświątecznych zakupów jak i świątecznej atmosfery jaka wówczas panuje w całym mieście, ale przede wszystkim na gdańskim Targu Węglowym.

Na wspaniałą atmosferę Jarmarku składa się oczywiście wiele istotnych elementów. Przede wszystkim instalacje świetlne – bramy wejściowe, świecące gigantyczne bombki, mnóstwo światełek pozawieszanych na choinkach poustawianych w każdym zakamarku Jarmarku. Ponadto świąteczne stoiska, spotkania ze Świętym Mikołajem, koncerty kolęd.

Na środku Jarmarkowego Targu stoi sporych rozmiarów Anielski Młyn. Na jego szczycie znajdują się wiatrak i ruchome figurki – aniołów i świętych.

Miasto zadbało o to, aby w tym roku pojawiły się nowe atrakcja. Z Wyspy Spichrzów przeniesiono koło widokowe Amber Sky, które zyskało świąteczną oprawę, a u jego podstaw można poślizgać się na syntetycznym lodowisku, niezależnie od pogody.

Tuż przy wejściu na jarmarkowy teren stoi pięknie oświetlona kareta, w której można zrobić pamiątkowe zdjęcie. Dużym powodzeniem cieszy się piękna Wenecka Karuzela z 20 rumakami, które kręcą się przy dźwiękach świątecznej muzyki.

Targ Węglowy, przez trzy jesienno-zimowe tygodnie, staje się baśniowo udekorowanym miejscem z kilkudziesięcioma kramami, na których można kupić prawie wszystko – od słodyczy i świątecznych smakołyków, po ciepłe, wełniane skarpetki, rękodzieło i zabawki. Wystawcy zebrali się z całej Polski, ale też z państw sąsiadujących – to wszystko sprawia, że produkty sprzedawane na nim są naprawdę oryginalne, i z pewnością na co dzień niedostępne.

Jarmark funkcjonuje do 23.12.2016 w godzinach 11:00-20:00 od poniedziałku do piątku oraz 11:00-21:00 w weekendy.

Informacja turystyczna-stoisko 24
-Informacja turystyczna-stoisko 24
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

My też tu jesteśmy-stoisko 24

Zapraszamy do stoiska Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Tutaj uzyskasz nie tylko informację turystyczną, ale możesz również kupić wyjątkowe gdańskie upominki:

  • "Słodki Gdańsk"-wyjątkowe słodycze wyprodukowane w gdańskiej fabryce czekolady Bałtyk opakowane w grafiki przygotowane przez gdańską malarkę Magdę  Benedę
  • eleganckie upominki z serii "Popatrz na Gdańsk": unikalne filiżanki, kubki, patery, piękne jedwabne apaszki, poduszki
  • oryginalne pamiątki "Glinanej Kury" z niecodzienną grafiką Gdańska
a przed wszystkim pakiet wyjątkowych atrakcji Jarmarku Bożonarodzeniowego w specjalnej ofercie, czyli...
 
Pakiet zimowy-kup on-line
-Pakiet zimowy-kup on-line
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Karta Turysty w pakiecie zimowym

Każdy, kto kupi Kartę Turysty w zimowym pakiecie, aktywnym do 23 grudnia, otrzyma pakiet rozrywek, dzięki któremu czas spędzony w Gdańsku będzie niezapomniany.

Pamiętacie wspomniane przed chwilą koło widokowe? Ma ponad 50 metrów wysokości i stwarza fantastyczną okazję do podziwiania panoramy Gdańska, szczególnie spektakularnej po zapadnięciu zmroku. Z Kartą Turysty zyskujemy nie tylko rabat na przejazd kołem, ale także na położonym tuż obok lodowisku!

A to nie wszystko – kolejne rabaty uzyskasz kupując produkty takie jak piękne ozdoby, aromatyczne grzane wino czy pierniki na tych 3 stoiskach: Ale Piernik!/Manufaktura GROT&OWO/Aromatyczny Grzaniec.

Pomyśleliśmy nawet o ułatwieniu dotarcia na jarmark oraz w każde inne miejsce w Gdańsku. Wystarczy zamówić taksówkę z korporacji Neptun Taxi, a za przejazd zapłacimy 20% mniej niż zwykle. 

Prawdziwą wisienką na torcie jest rabat na noclegi w hotelu PURO. To doskonały, 4 gwiazdkowy hotel położony blisko historycznego centrum miasta. Z Kartą Turysty otrzymamy 15% rabat.

Wystarczy wykonać te trzy proste kroki.

  • Zamówić Zimową Edycję Karty Turysty tutaj.
  • Następnie rezerwujemy pokój/pokoje hotelowe korzystając z tej strony.

Co ważne, przy rezerwacji należy wpisać kod promocyjny czyli: „VISITGDA”

  • Krok ostatni – okaż kartę po przybyciu do hotelu.

I gotowe. Teraz możesz cieszyć się komfortowym noclegiem w jeszcze lepszej cenie. To dodatkowy powód żeby odwiedzić Gdańsk w grudniu, który potrafi być naprawdę magicznym miesiącem!

Rabaty podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego to tylko część korzyści z zimowej edycji Karty.

Kto bowiem nie chciałby zwiedzić bezpłatnie oliwskiego ZOO, Ratusza Głównego Miasta, majestatycznego Żurawia, rozwiązać tajemnice pokoju pełnego zagadek, poszaleć na gokartach czy poskakać na trampolinach wewnątrz najpiękniejszego stadionu w Polsce? A to nie wszystko!

Spragnieni narciarskich wrażeń za okazaniem Karty Turysty uzyskają z rabat na przejazd po sztucznym stoku narciarskim Skimondo. Pomysłem na chłodne grudniowe wieczory może okazać się oferta kulturalna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej lub kolacja w jednej z ośmiu partnerskich restauracji.

Pakiet Zimowy dostępny jest w trzech opcjach czasowych, tj. 24 h, 72 h oraz 120 h. Na czas Jarmarku Bożonarodzeniowego obowiązują promocyjne ceny. Szczegóły dostępne tutaj.

Przypominamy, że Kartę Turysty można nabyć w sklepie internetowym oraz w punktach Informacji Turystycznej na terenie Gdańska:

- w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy (ul. Słowackiego 200),

- w tunelu przy Dworcu Głównym PKP (ul. Podwale Grodzkie 8),

- w Gdańskim Centrum Informacji Turystycznej (ul. Długi Targ 28/29),

- w punkcie Informacji Turystycznej podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego (ul. Targ Węglowy).

Zobacz fotorelację z Jarmaku