• 11.0 ºC  / 51.8 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Świąteczne iluminacje i choinki
Grudzień w Gdańsku tradycyjnie rozświetlają tysiące lampek będących częścią miejskich iluminacji. W tym roku świecące ozdoby z Parku Oliwskiego zostały podzielone i cześć z nich trafi także do znacznie większego parku Reagana. Za to niezmiennie, piękne ozdoby pojawią się na terenie Głównego Miasta.
A
A
data publikacji: 13 listopada 2019 r.
 gdańska choinka
Choinka gdańska

Niewątpliwie, tegoroczną nowością na Targu Węglowym, tam, gdzie zawsze był Jarmark Bożonarodzeniowy (który w tym roku odbywa się on-line), będzie rozświetlone, gwieździste niebo, czyli baldachim świetlny.

Gdzie pojawią się świąteczne iluminacje?


Park Regana
Park Oliwski
Park Chirona
Park Oruński
Główne Miasto, Długa, Długi Targ, Targ Drzewny i Węglowy
Park Świętopełka
Fontanna Czterech Kwartałów
Dźwig stoczniowy na Stągiewnej
Zielony Most
Napis Gdańsk na Ołowiance

Świąteczne iluminacje w Gdańsku świecą od 5 grudnia. Niestety, w tym roku nie było tradycyjnego, tłumnego powitania Mikołaja 6 grudnia na Długim Targu. Podobnie, zabraknie zabawy sylwestrowej.

Choinki.

Największa 17-metrowa choinka ozdobiła Długi Targ, tuż przy Fontannie Neptuna. Ale to nie koniec, ponieważ drzewka, choć mniejsze, zawitały również do centralnych miejsc kilku dzielnic.
Pojawiły się one m.in. na Biskupiej Górce, w Osowej, na Jasieniu, w Pieckach-Migowie, Nowym Porcie, Sobieszewie. W sumie stanęły w ośmiu dzielnicach w centralnych miejscach.