• 22.0 ºC  / 71.6 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Jesień nie musi być nudna – pospaceruj i poznaj Gdańsk!
Zaczęła się jesień – za oknem zdecydowanie gorsza aura, a i dzień krótszy. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na nudę! Zamiast siedzieć w domu włóżmy wygodne buty i poznajmy lepiej nasze miasto. Polecamy jesienne spacery z przewodnikami PTTK po Gdańsku.
A
A
data publikacji: 05 października 2016 r.

Gdańskie spacery
-Gdańskie spacery
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Już w sobotę, 15 października br. rusza seria ciekawych spacerów z przewodnikami. Udział w nich jest bezpłatny, choć z uwagi na komfort spacerowiczów, liczba uczestników jest ograniczona. Czas trwania spacerów to około 2 – 2,5 godz. W październiku, organizatorzy, czyli PTTK Oddział Gdański im. dr. Jerzego Szukalskiego, Gdańska Organizacja Turystyczna oraz Urząd Miejski w Gdańsku przygotowali 2 spacery.

Spacer I

(sobota, 15 października)

Śladami obrońców Poczty Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsku.

Zbiórka:
Spotykamy się przy pomniku „Tym co za polskość Gdańska” przy ul. Podwale Staromiejskie o godz. 14.00.

Spacer i obiekty na trasie:
Pomnik „Tym co za polskość Gdańska”, Targ Rybny, Zespół Szkół Łączności (rzeźba Erwinki Barzychowskiej), Plac Obrońców Poczty Polskiej, zwiedzanie Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku.

Spacer II

(niedziela, 16 października)

Zwiedzanie Westerplatte.

Spacer wyróżnia się tym, że na miejsce zwiedzania będzie można dojechać zabytkowym autobusem Jelcz 043 czyli po prostu popularnym „ogórkiem”! Autobus może zabrać 41 osób a cena przejazdu (na trasie Targ Rybny-Westerplatte-Targ Rybny) to 5 zł za osobę.
Wyjazd autobusu o godz. 14.00. Targ Rybny.

Spacer i obiekty na trasie:
Brama kolejowa, pozostałości stacyjki kolejowej i magazynów amunicyjnych, Placówka Fort, cmentarz Westerplattczyków, Wartownia nr 1, nr 3, koszary, stanowisko bojowe armaty 75 mm, pomnik Obrońców Wybrzeża.

Wszystkich chętnych prosimy o rejestrację udziału do dnia 14 października, do godz. 15.00. Można zapisać się wysyłając e-mail na adres spacery@visitgdansk.com lub dzwoniąc pod nr tel. 58 301 43 55.

Polecamy i zapraszamy!