• 22.0 ºC  / 71.6 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
10. Nowe Trendy w Turystyce już za nami
To był niezwykle intensywny dzień. Cały wypełniony panelami, spotkaniami z wystawcami oraz warsztatami. Jak na jubileuszową edycję przystało nie zabrakło miłych niespodzianek, w tym ogromnego toru urodzinowego!
A
A
data publikacji: 02 kwietnia 2019 r.
 
Fot. Grzegorz Mehring

 

Już po raz 10 spotkaliśmy się, aby wyznaczyć nowe trendy w turystyce. W auli ECS, podczas wykładów i paneli, zasiadło blisko 400 osób. Szczególnie interesujące okazały się prelekcje Jakub Cyrana (budowanie sprzedaży) oraz kończącego konferencję Roberta Makłowicza (turystyka kulinarna). Trzeba zaznaczyć, że także pozostali prelegenci bez kłopotu skoncentrowali na sobie i swoich tematach, uwagę publiczności. O odpowiednią oprawę (i rozkład czasowy) zadbał prowadzący wydarzenie - Jacek Kotarbiński.

Przed konferencją nasz główny patron medialny – ONET przeprowadził transmisję swojego popularnego, porannego programu ONET Rano, właśnie z Gdańska. Zobaczcie sami TUTAJ.

Nieodłącznym elementem NTT jest co roku konkurs Tourism Trends Awards. W tym roku najlepsi okazali się: Marketing Kierunku – Opowieść o Mieście, Żywe Muzeum Piernika, w kategorii Człowiek Roku Branży Turystycznej – dr Monika Knefel, natomiast w kategorii Nowe Technologie  Turystyce – Amistad, Kasprowy Wierch PKL.

Była jeszcze 4 kategoria – Historia Niepowodzenia, ale jako że zgłosiło się jedynie 2 uczestników, organizatorzy zrezygnowali w tym przypadku z formuły konkursu, a w zamian oba zgłoszone podmioty otrzymały pamiątkowe dyplomy. Aby jednak uczestnicy nie obeszli się smakiem, Gdańska Organizacja Turystyczna przedstawiła swoją historię niepowodzenia – zamienionego w sukces.

Konferencji towarzyszyły również warsztaty. I one cieszyły się ogromnym powodzeniem. Jak zwykle organizatorzy zadbali aby wiedza była przekazywana profesjonalnie i aby była użyteczna, co gwarantowali nasi prowadzący – Piotr Bucki, Jarosław Łojecki, Paweł Tkaczyk, Tomasz Rudnik, Magdalena Kachniewska, Magdalena Pawłowska, Magdalena Milewska, Radosław Wierzbiński oraz Tomasz Palak.

Nie można też pominąć strefy wystawców, gdzie prezentowało się kilkanaście podmiotów z branży. W tym roku cieszyła się ona ogromnym powodzeniem i nie rzadko w Sali Wystaw Czasowych ECS (gdzie się znajdowała) obecne były prawdziwe tłumy. Tam też, w połowie konferencji, odbyło się uroczyste dzielenie tortu urodzinowego i poczęstunek towarzyszącymi mu słodkimi babeczkami. Nie trzeba dodawać, że po kilku minutach z tortu i babeczek zostały tylko okruchy!

Pozostaje nam już tylko podziękować wszystkim uczestnikom za udział, życzyć licznych turystycznych sukcesów i zaprosić na konferencję w przyszłym roku. Spotkamy się tradycyjnie w Europejskim Centrum Solidarności, tym razem 3 kwietnia.

Do zobaczenia za rok!