• 1.6 ºC  / 34.9 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Karta Turysty 2017 – więcej, lepiej, ciekawiej!
Wraz z początkiem maja 2017, Karta Turysty, Gdańskiej Organizacji Turystycznej, staje się jeszcze bardziej atrakcyjna! Nowe, korzystne zniżki, darmowe wejścia oraz wyjątkowe atrakcje tylko dla posiadaczy Karty – przeczytajcie co dla Was przygotowaliśmy.
A
A
data publikacji: 28 kwietnia 2017 r.

Karta Turysty teraz jeszcze lepsza!
-Karta Turysty teraz jeszcze lepsza!
Fot. GOT

Na początku warto przypomnieć czym jest Karta Turysty. W skrócie, jest to pakiet bezpłatnych wstępów do muzeów i ZOO oraz zniżek do obiektów kultury, miejsc rozrywki i restauracji, dopasowany do Twoich potrzeb. Można doładować na nią także Bilet Metropolitalny i bez problemu korzystać z komunikacji miejskiej w całym Trójmieście. Karta oznacza oszczędność czasu, pieniędzy i gwarancję udanego spędzenia czasu w Gdańsku.


– W minionym roku otrzymaliśmy bardzo wiele pozytywnych głosów od gości z całego świata. Turyści doceniają praktyczność Karty oraz oszczędności jakie dzięki niej otrzymują, co nie jest takie proste  w innych miastach. O jakości Karty świadczy także oficjalna rekomendacja Polskiej Organizacji Turystycznej – mówi Łukasz Wysocki, prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej.


Co ważne, w nowej odsłonie karty, jej użytkownicy otrzymają unikatowe przywileje. Jako jedyni będą mogli odwiedzić punkt widokowy w Kościele Św. Jana. Dodatkowo, użytkownicy KT będą mogli skorzystać z rejsu na Westerplatte, połączonego ze zwiedzaniem Gdańska od strony wody, a także wybrać się na rejs po Zatoce Gdańskiej na pokładzie pięknych jednostek Premium Yachtnig. Otrzymają również możliwość zwiedzania Gdańska z kajaka z przewodnikiem (!) i rabat na zwiedzanie  Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (także z przewodnikiem).

 

Karta Turysty, to niezmiennie kilka pakietów do wyboru na 24, 72 lub 120 godzin. W nowej odsłonie

proponujemy następujące:


PAKIET RODZINA & ZABAWA


Specjalnie dla Ciebie wyselekcjonowaliśmy atrakcje, które śmiało możesz odwiedzić z całą rodziną. Interaktywne wystawy, centra nauki i rozrywki – z Kartą Turysty możesz mieć pewność, że Twoje dzieci nie będą się nudzić! Jeśli mają duszę odkrywcy, kochają zwierzęta i po prostu uwielbiają się bawić – pobyt w Gdańsku z pewnością będzie dla nich wyjątkowy. 


PAKIET ZWIEDZANIE


Dla pasjonatów zwiedzania opracowaliśmy wyjątkowy pakiet atrakcji, które zaspokoją nawet największy głód wiedzy. Archeologia, historia, marynistyka, przyroda czy sztuka – wszystko to przeplata się w Gdańsku, a z Kartą Turysty doświadczysz ich wszystkich. Poczuj ducha przygody – spójrz na miasto z góry, odkryj nowe miejsca i zakochaj się w Gdańsku! 

 

PAKIET KOMUNIKACJA


Uznałeś, że podczas pobytu w Gdańsku, będziesz często podróżować komunikacją miejską? Wybierając Kartę Turysty z Pakietem Komunikacja, zyskujesz Bilet Metropolitalny na wszystkie środki transportu publicznego (autobusy, tramwaje, trolejbusy, Szybką Kolej Miejską) w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Ale to nie wszystko. Pakiet uprawnia Cię do skorzystania z atrakcyjnych zniżek w miejscach kultury i rozrywki oraz w kilkunastu restauracjach partnerskich.


Na zakończenie warto dodać, że zwiedzić miejsca znajdujące się na szlaku Karty Turysty można także za pomocą aplikacji SmartTour. Wystarczy wybrać dogodną dla siebie trasę zwiedzania i skorzystać z opcji nawigacji pomiędzy atrakcjami.


Szczegółowe informacje na temat nowych pakietów, pakietów sezonowych, partnerów i możliwości oraz cenniki, znajdują się na naszej podstronie www.kartaturysty.visitgdansk.com