• 18.1 ºC  / 64.5 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Karuzela Gdańska
Prawdziwy hit tego lata! W Gdańsku, od 28 lipca 2018, na Targu Rybnym, kręci się Karuzela Gdańska. Wykonana we Włoszech, na wzór karuzeli weneckiej. Zdobią ją malowidła z gdańskimi atrakcjami. Jedna przejażdżka kosztuje 10 zł. Z najnowszej atrakcji miasta można skorzystać do końca wakacji.
A
A
Data modyfikacji: 30 stycznia 2019 r.
Karuzela Gdańska
Karuzela Gdańska
Karolina Misztal - Świderska

Ma dwa poziomy, 11,5 m wysokości, 12 m średnicy i jednocześnie zakręcić się na niej może 78 pasażerów.

Zlokalizowana na Targu Rybnym Karuzela Gdańska to elegancka atrakcja w stylu retro dla dorosłych i dzieci. Karuzela wykonana została specjalnie dla Gdańska, na wzór Karuzeli Weneckiej w rodzinnej włoskiej manufakturze. Zgodnie z tradycją zdobią ją zatem barwne, ręcznie malowane rzeźby: konie, rydwany, filiżanki i ławki. Wszystkie figury są ruchome – galopują, kołyszą się i obracają w rytm stylowej muzyki. Rydwany przystosowane są dla osób niepełnosprawnych.

Zwieńczenie karuzeli udekorowane jest ręcznie rzeźbionymi ornamentami i malowidłami przedstawiającymi najważniejsze elementy gdańskiej architektury i krajobrazu: Bazylikę Mariacką, ulicę Długą z Ratuszem Głównego Miasta, Żuraw, morski brzeg. Obrazy wykonane zostały według projektów Przemysława Garczyńskiego z wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Podobne udekorowane wizerunkami miast karuzele spotkać można w najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych miejscach świata, m.in. przy Wieży Eiffla w Paryżu, czy na Placu Republiki we Florencji.

Karuzela Gdańska to nowy obowiązkowy punkt na turystycznej mapie miasta, który zachwyci dużych i małych. Wokół atrakcji zorganizowana została elegancka strefa relaksu z miejscami do siedzenia oraz specjalnie zaprojektowaną zielenią.


Godziny funkcjonowania:

niedziela - czwartek: 10:00 - 23:00

piątek i sobota: 10:00 - 00:00

Koszt przejażdżki - 10 zł

Lokalizacja: Targ Rybny