• 15.9 ºC  / 60.6 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Kolejne lato – kolejny rekord!
Wzorem minionych lat, także wakacje 2019 okazały się w Gdańsku rekordowe. Gród Neptuna odwiedziło blisko 1,1 mln turystów, co oznacza wzrost w porównaniu do roku 2018 o ok. 3%. Nie obyło się też bez niespodzianki.
A
A
Data modyfikacji: 08 października 2019 r.
turystyka okres letni-infografika-2019-01

 

Sezon w Gdańsku trwa cały rok, a nasze miasto warto odwiedzić o każdej porze roku i bez względu na pogodę. Wie o tym każdy, kto był w stolicy Pomorza. Siłą rzeczy jednak to letnie miesiące wakacyjne: czerwiec, lipiec i sierpień, generują największy ruch turystyczny. Tym razem, w czasie, o którym mowa, odwiedziło nas  blisko 1,1 mln osób. Lwią część stanowili turyści, czyli ci, którzy spędzili u nas co najmniej 1 noc – to ponad 800 000 osób. Pozostali, czyli „odwiedzający”, przebywali u nas 1 dzień.

Ponad 1/3 wszystkich gości przyjechało z zagranicy i tu niespodzianka! Do tej pory na pierwszym miejscu zawsze plasowali się Niemcy, tym razem jednak było inaczej. Zostali zdetronizowani przez Brytyjczyków (36%) i spadli na drugie miejsce (30%). Na najniższym stopniu podium stanęli Rosjanie (8%). Z kolei turyści krajowi przybywali głównie z naszego województwa (26%), a także z Mazowsza (15%) oraz sąsiedniego województwa kujawsko-pomorskiego (8%). Bez zmian jeśli chodzi o najczęściej odwiedzane miejsca: Stare i Główne Miasto, plaża oraz Westerplatte. Niezmiennie wysoka pozostaje także ocena pobytu – ponad 8 w skali 10 stopniowej.

Już za klika miesięcy przekonamy się jak wygląda ruch turystyczny w Gdańsku w skali całego roku. A tymczasem cieszymy się z kolejnego rekordowego lata.

Sprawdź infografikę tutaj: Turystyka w Gdańsku Lato 2019 (1.35 MB)