• 18.1 ºC  / 64.5 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Kolejne wyróżnienie dla #CityWillWait
Ostatnie tygodnie obfitują w dobre informacje. Projekt #CityWillWait i karta TripPass zdobywają uznanie w ogólnopolskich i regionalnych konkursach. Tym razem zostaliśmy docenieni przez jury Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego, w kategorii „Innowacja w Turystyce”.
A
A
Data modyfikacji: 04 października 2021 r.
Image from iOS (1)

 

Nagrodę w imieniu Gdańskiej Organizacji Turystycznej odebrał jej prezes Łukasz Wysocki, podczas uroczystej gali w Europejskim Centrum Solidarności. Wyróżnienia w tej i innych kategoriach, wręczano w ramach regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki.

O projektach.

Akcja #CityWillWaitpowstała w odpowiedzi na zagrożenie epidemiczne COVID-19. Inicjatywę zapoczątkowała Gdańska Organizacja Turystyczna pod hasłem #GdanskWillWait. Pierwszymi partnerami projektu zostały 3 zaprzyjaźnione metropolitalne organizacje turystyczne z Poznania, Łodzi oraz Warszawy. Łącznie zaangażowało się aż 13 miast.

Celem inicjatywy było podtrzymanie zainteresowania podróżami wśród turystów w momencie wprowadzenia pierwszego lockdownu w 2020 roku oraz wsparcie lokalnej branży turystycznej.

Kontynuacją projektu i współpracy było utworzenie Karty TripPass. Jest to karta turysty, która pozwala odkryć najlepsze atrakcje nie 1 a 4 miast – Gdańska, Opola, Giżycka i Lublina. Projekt jest bardzo rozwojowy i niebawem pojawią się nowi partnerzy. Warto przypomnieć, że TripPass został wyróżniony także w konkursie Róża Regionów. Więcej o tym można przeczytać TUTAJ.

O nagrodzie.

Propozycja nagród w kategorii Wydarzenie roku, Innowacja w turystyce, Oferta turystyczna, Osobowość roku, Inwestycja w turystyce ma wyróżnić tych, którzy idą do przodu, na przekór trudnej sytuacji. Natomiast kategoria Kreatywna zmiana, wynikająca z sytuacji pandemicznej, ma pokazać tych, którzy innymi działaniami zachęcili turystów do przyjazdu.

Szczególnym wyróżnieniem jest tradycyjnie Nagroda Główna „Gryf Pomorski”, wręczana za całokształt działalności osobom, których pasja i zaangażowanie przekładają się na osiągnięcia stanowiące znaczący wkład na rzecz budowania marki turystycznej województwa pomorskiego.

Pełną listę zwycięzców we wszystkich kategoriach można zobaczyć tutaj: https://dt.pomorskie.eu/

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy pozostałym laureatom.