• 16.9 ºC  / 62.5 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Niestety, Pomorze stało się kolejnym regionem, który decyzją Rządu RP, został objęty lockdownem. Nowe obostrzenia weszły w życie w sobotę 13 marca i potrwają co najmniej do 25 kwietnia / maja. Podobne restrykcje obowiązują w całym kraju.
A
A
Data modyfikacji: 14 kwietnia 2021 r.
lockdown

Zgodnie z decyzją władz, w naszym województwie zamknięte zostają do 25 kwietnia:

  • hotele - (wyjątkiem są hotele robotnicze) UWAGA! Hotele i gastornomia będą nieczynne do 3 maja!
  • galerie handlowe - z wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych, aptek i drogerii,
  • kina, teatry, muzea, galerie sztuki,
  • baseny i korty tenisowe, solaria, sauny.

Pozostałe, dotychczasowe obostrzenia pozostają w mocy.

 

Obostrzenia w podróży od 30 marca.

Przyloty ze strefy Schengen
 
Podróżujący z krajów Schengen zwolnieni są z obowiązkowej kwarantanny, jeśli posiadają negatywny wynik testu (PCR lub antygenowego) w języku polskim lub angielskim, wykonany w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem polskiej granicy i okażą jego wynik funkcjonariuszowi Straży Granicznej na lotnisku.
 
Pasażerowie, którzy nie wykonają testu, po przylocie zobowiązani są do przekazania niezbędnych danych do nałożenia kwarantanny funkcjonariuszowi Straży Granicznej. Z kwarantanny zwolni negatywny wynik testu (PCR lub antygenowego) wykonanego w ciągu 48 godzin po przyjeździe do Polski. Wynik negatywny będzie umieszczony bezpośrednio w systemie przez obsługę laboratorium. Taki test będzie można wykonać na #LotniskoGdansk.
 
Przyloty spoza strefy Schengen
 
Podróżujący z krajów spoza Schengen nie powinni robić testu za granicą, ponieważ nie zwolni ich to z kwarantanny. Po przylocie zobowiązani są do przekazania niezbędnych danych do nałożenia kwarantanny funkcjonariuszowi Straży Granicznej. Z kwarantanny zwolni negatywny wynik testu (PCR lub antygenowego) wykonanego w ciągu 48 godzin po przyjeździe do Polski. Wynik negatywny będzie umieszczony bezpośrednio w systemie przez obsługę laboratorium. Taki test będzie można wykonać na #LotniskoGdansk.
 
Testów nie muszą wykonywać i nie będą podlegać obowiązkowej kwarantannie, podróżujący, którzy mają zaświadczenia o pełnym, dwudawkowym zaszczepieniu oraz o tym, że przechorowali koronawirusa zarówno w domu jak i w szpitalu nie dalej niż 6 miesięcy od podróży.