• 15.9 ºC  / 60.7 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Konferencja New Trends in Tourism dostępna dla każdego
Konferencja New Trends in Tourism już w przyszłym tygodniu. Przy tej okazji warto podkreślić, że jest to spotkanie dostępne dla każdego – także dla osób z niepełnosprawnością. Organizatorzy przykładają ogromną wagę do tej kwestii.
A
A
Data modyfikacji: 00 0000 r.
NTT-niepełnosprawności-kafelek

 

Budynek Europejskiego Centrum Solidarności to nowoczesny obiekt, który został zaprojektowany i zbudowany z myślą o potrzebach osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Na miejscu konferencji będą też dostępne przewodniki po Gdańsku napisane pismem Braille’a.

 

Ogólne udogodnienia są następujące:


➾ wyznaczono i oznaczono miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami w hali garażowej 

➾ w sali audytoryjnej znajdują się miejsca dostępne dla osób poruszających się na wózkach,

➾ zastosowano system wind umożliwiających dojazd osobom z niepełnosprawnościami na wszystkie poziomy budynku,

➾ w windach znajdują się wypukłe przyciski, oznaczenia w alfabecie Braille’a, działa również system informacji głosowej, 

➾ toalety w budynku zostały dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami,

➾ instytucja zakupiła wózki dla osób o ograniczonej mobilności do bezpłatnego wypożyczania,

➾ zastosowano podstawowy zakres oznakowania obiektu oparty na  projekcie systemu identyfikacji wizualnej ECS m.in. poprzez wykonanie drogowskazów wskazujących lokalizację poszczególnych pomieszczeń oraz tabliczek z nazwami pomieszczeń na parterze budynku, wykonanie i umieszczenie przy windach na wszystkich kondygnacjach budynku tablic informujących o pomieszczeniach znajdujących się na danym piętrze oraz wykonanie tablic zbiorczych na piętrze trzecim i czwartym, zawierających spis i nazwy wszystkich pomieszczeń; system identyfikacji wizualnej ECS jest co roku kontynuowany i uzupełniany. 

 

Dla osób z ograniczoną możliwością poruszania w budynku zastosowano następujące, dodatkowe rozwiązania: 

➾ w toaletach dla osób z niepełnosprawnościami na trzech poziomach budynku wymieniono klamki oraz blokady drzwi dla potrzeb osób o alternatywnej motoryce,
➾ do sali audytorium zakupiono rozkładaną rampę modułową umożliwiająca wjazd osób poruszających się na wózkach oraz zamontowano podchwyty przy schodkach na scenie, na tarasie widokowym VI piętra budynku wykonano podesty zjazdowe, 
➾ zastosowano dodatkowe pochwyty po obu stronach sztuk schodów szklanych prowadzących do Wystawy Stałej,

➾ uzupełniono wyposażenie szatni w dodatkowe poprzeczki na ubrania,

➾ wykonano oznakowania krawędzi fontanny elementami dotykowymi.

  
Budynek jest również bardzo dobrze dostosowany do potrzeb osób niedosłyszących i niesłyszących. W roku 2016 w obiekcie zamontowane zostały różnego typu pętle indukcyjne – zarówno stacjonarne, jak i „naszyjne” – 20 sztuk podłączanych do audioguidów. Instytucja posiada ponadto pętlę indukcyjną przenośną (walizkową) na potrzeby organizacji wydarzeń w różnych częściach obiektu z udziałem osób niedosłyszących posługujących się aparatami słuchowymi. 



Dla osób niedowidzących, niewidomych oraz z innymi niepełnosprawnościami związanymi z orientacją w przestrzeni uzupełniono system oznakowania budynku o następujące elementy:

➾ oznaczenie szatni

➾ oznaczenie kas, punktu wydawania audioguid’ów

➾ oznaczenie restauracji  - semafor dwustronny

➾ oznaczenie kawiarni - semafor dwustronny

➾ wykonanie semaforów z informacją o umiejscowieniu toalet

➾ wykonanie tablic informacyjnych ogólnych dwustronnych

➾ wykonanie naklejek oraz pasów na drzwi szklane

➾ wykonanie oznakowania powierzchni poziomych i pionowych taśmą ostrzegawczą

➾ wykonanie strzałek na posadzkach w salach wystawowych

➾ oznakowanie wejścia/wyjścia do garażu podziemnego

➾ oznakowanie drzwi wejścia głównego, bocznego i letniego oraz strzałek wskazujących klamkę

➾ wykonanie informacji w windach

➾ wykonanie oznakowania poziomego przestrzeni przy kasach.

 

Warto też przypomnieć, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom branży turystycznej zdecydowaliśmy się na wyjątkowy krok. Ceny uczestnictwa w tegorocznej edycji New Trends in Tourism zostały obniżone aż o 95%, natomiast członkowie GOT mogą liczyć na zupełnie bezpłatny udział. Wystarczy zarejestrować się wybierając dowolny pakiet i używając kodu NTT95.

Szczegóły na: https://newtrendsintourism.com/gcbAktualnosci.qbpage?setLanguage=pl&articleId=372197