• -1.0 ºC  / 30.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Kręć kilometry… dla Gdańska!
Lubisz jeździć na rowerze? Chcesz odkryć Gdańskie szlaki dla cyklistów? A może po prostu rower jest Twoim codziennym środkiem transportu? Jeśli tak, to akcja „Kręć kilometry dla Gdańska” jest właśnie dla Ciebie! Jeżdżąc na rowerze od 1 do 31 maja możesz wygrać atrakcyjne nagrody oraz pomóc swojemu miastu w uzupełnieniu infrastruktury rowerowej.
A
A
data publikacji: 26 kwietnia 2017 r.

Kręcimy kilometry!
-Kręcimy kilometry!
Fot. ECC

Akcja „Kręć kilometry..” to część European Cycling Challenge, w ramach którego w poszczególnych krajach konkurują ze sobą miasta i firmy. Zasady są proste, kto do 31 maja wykręci najwięcej kilometrów – wygrywa. Gdańszczanie są w tej uprzywilejowanej pozycji, że nasze miasto od wielu lat prowadzi w licznych rankingach rowerowych i regularnie otrzymuje wyróżnienia. W Gdańsku znajduje się ponad 666 km tras rowerowych, z czego blisko 120 km to specjalne, wydzielone drogi dla cyklistów. Ze szczegółową mapą tras rowerowych w Gdańsku można zapoznać się TUTAJ.

Co trzeba zrobić aby wziąć udział?

  • Po pierwsze musimy się zarejestrować. Można to zrobić na stronie: http://cyclingchallenge.eu/pl
  • Krok drugi: pobranie aplikacji „NAVIKI” na smartfon (rejestracja możliwa również przez aplikację)
  • Reszta zależy już od nas, a dokładniej od naszej determinacji i siły nóg. Jeżdżąc na rowerze przez cały maj, rejestrujemy swoje przejazdy, a aplikacja je zlicza i sumuje z kilometrami innych członków naszej drużyny.

Pomysł na European Cycling Challenge zrodził się w 2012 r. w Bolonii, skupiając (wówczas zaledwie) 70 pasjonatów. W zeszłorocznej edycji udział wzięło aż 46 tys. rowerzystów, którzy w przeciągu miesiąca pokonali 4 mln km. Rekordzista wykręcił dla Gdańska ponad 4.300 km! Łącznie w akcji z 2016 roku gdańszczanie wykręcili ponad 828 tys. kilometrów deklasując rywali z 52 europejskich miast. W zabawie aktywnie uczestniczyły 4204 osoby. Kto wie? Może w tym roku przekroczymy magiczną barierę 1.000.000 km?