• 10.4 ºC  / 50.7 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Kręć kilometry dla Gdańska - rowerem do pracy i szkoły
Ruszyły zapisy do tegorocznej, 8 edycji gry rowerowej Kręć kilometry dla Gdańska - rowerem do pracy i szkoły. W tym roku impreza rozpocznie się 14 września i potrwa do 13 listopada. Wszystkie wykręcone kilometry będą przeliczane na punkty, a na tych, którzy zdobędą ich najwięcej czekają nagrody.
A
A
Data modyfikacji: 09 września 2020 r.
755x505-px

 

Jazda na rowerze w okresie letnim jest bardzo popularną formą poruszania się po mieście. Szczególnie w czasie epidemii, kiedy przemieszczanie się rowerem czy hulajnogą dla wielu stało się doskonałą alternatywą dla komunikacji miejskiej. Jednak im chłodniej, tym więcej osób rezygnuje z tego środka komunikacji i przesiada się do samochodów. Stąd pomysł na zabawę, której celem jest zmotywowanie mieszkańców do regularnej jazdy na rowerze w celach komunikacyjnych poza sezonem letnim. Zabawa polega na zbieraniu jak największej ilości punktów, które przyznawane są za wykonywanie codziennych rowerowych podróży.

W grze można rywalizować między sobą na różnych poziomach. Wykręcone kilometry, przeliczone będą na punkty, które trafią na konto indywidualnego uczestnika  lub zasilą bilans punktowy grupy. Rywalizacja może się zatem odbywać na poziomie indywidualnym, ale też pomiędzy firmami, uczelniami wyższymi, stowarzyszeniami, dzielnicami. Zgłoszone do konkursu firmy będą rywalizować ze sobą o tytuł najbardziej rowerowej firmy oraz o największą liczbę punktów wykręconych w stosunku do liczby pracowników.  Aby stać się uczestnikiem gry, należy pobrać aplikację Activy, dołączyć do drużyny firmowej, uczelnianej albo dzielnicowej lub rozpocząć indywidualną rywalizację. Firmy rejestrują swoje drużyny do akcji poprzez formularz na stronie grarowerowa.pl.

 

Zbieraj punkty i wygrywaj

Zwycięzcą konkursu zostanie osoba lub drużyna, która zbierze największą ilość punktów. Tegoroczne zasady punktowania wyglądają następująco:

- 5 punktów za każdy przejazd o długości min. 1,5 km

- 1 punkt za każdy kilometr przejechany rowerem, hulajnogą, na rolkach, na deskorolkach (dla przejazdów powyżej 1,5 km)

- za każdy dojazd lub wyjazd z przypisanego użytkownikowi obszaru, np. miejsca pracy, szkoły z ograniczeniem do punktowania 2 razy dziennie w 5 dowolnych dniach w tygodniu – 50 punktów

- punkty wykręcone od 15 października będą liczone podwójnie

- minimalny czas przerwy między przejazdami to 30 minut – (zmiana w stosunku do zeszłego roku, czas przerwy między przejazdami został wydłużony z 20 na 30 minut)

- Przejazdy muszą się zaczynać lub kończyć w granicach administracyjnych Gdańska

W aplikacji znajdzie się bieżący ranking przejazdów danej firmy, uczelni i szkoły z przeliczeniem punktów na jednego uczestnika. Pełny regulamin dostępny pod linkiem Activy regulamin gry oraz na stronie grarowerowa.pl

 

Czekają atrakcyjne nagrody

Dla laureatów przygotowano kilkaset atrakcyjnych nagród:

- za wykręcenie 777 punktów - skarpetki z motywem rowerowym

- dla najbardziej aktywnych rowerzystów – bony do gdańskich restauracji

- za wykręcenie 7777 punktów – pamiątkowe bluzy sportowe z logo kampanii

- dla zwycięskich szkół średnich – serwis rowerowy

- dla zwycięskich firm – nieodpłatna certyfikacja rowerowypracodawca.eu

- jak co roku nagrodzimy pierwsze 5 kobiet i pierwszych 5 mężczyzn tzw. Piątkę najlepszych

- zwycięskie szkoły, uczelnie i dzielnice otrzymają pamiątkowe dyplomy

Aktualne informacje o grze dostępne na stronie grarowerowa.pl oraz na grupie fb Kręć kilometry dla Gdańska

 

Źródło:

Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta
Referat Prasowy