• 17.2 ºC  / 62.9 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Kto wyrzeźbił Heweliona?
Zastanowiliście się kiedyś kim jest twórca naszego lewka – Heweliona? To rzeźbiarz Tomasz Radziewicz, utalentowany artysta, który od wielu lat tworzy wspaniałe rzeźby.
A
A
Data modyfikacji: 25 stycznia 2019 r.
Tomasz Radziewicz w swojej pracowni
Tomasz Radziewicz w swojej pracowni
Gdańska Organizacja Turystyczna

Jednym z jego ulubionych tematów są stwory ze światów fantasy i science-fiction. Rzeźby słynnego wiedźmina – Geralta z Rivii jego autorstwa robią piorunujące wrażenie. Zwłaszcza te uchwycone w momencie walki z potworami.

Jednak artysta tworzy znacznie więcej. Jest autorem m.in. pomnika Józefa Piłsudzkiego w Gdańsku – Wrzeszczu. Kilka lat temu, z powodzeniem podjął się zadania wyrzeźbienia lwiątek do gdańskiego szlaku Heweliona.

Niedawno Pan Tomasz udzielił wywiadu w niezwykle popularnym programie Dzień Dobry TVN. Zobaczcie sami -> dziendobry.tvn.pl!