• 10.8 ºC  / 51.4 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Lato pod znakiem rekordów
Blisko 840.000 gości odwiedziło Gdańsk w okresie od czerwca do sierpnia 2017. To blisko 70.000 więcej osób (ok. 9%) niż w analogicznym okresie roku ubiegłego! Ocena pobytu to rekordowe 9,1 w 10 stopniowej skali!
A
A
data publikacji: 15 września 2017 r.

Badania pokazały interesującą tendencję. Mniej niż w ubiegłym roku było w naszym mieście odwiedzających, czyli osób które spędziły w Gdańsku jeden dzień (bez noclegu). Jednocześnie zdecydowanie więcej było turystów, a więc osób które spędziły u nas więcej niż 1 dzień. Podobnie jak w latach ubiegłych, wśród turystów zagranicznych prym wiodą goście z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Skandynawii. Krajowi turyści przybyli do nas z całej Polski, a najliczniej z Mazowsza (nie licząc naszgo regionu), co jest kontynuacją trendu z lat ubiegłych.

„Cieszą bardzo wysokie oceny, jakie wystawili Gdańskowi goście. Trzeba zwrócić uwagę na jeszcze jedną, ważną rzecz: pogoda nas nie rozpieszczała, a mimo tego w Gdańsku padł rekord liczby gości. To świadczy o tym, że nasze miasto ma bardzo wiele atrakcji do zaoferowania, niezależnie od aury”, podsumował lato w Gdańsku, prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej, Łukasz Wysocki.

Zachęcamy do zapoznania się z infografiką, gdzie znajduje się więcej szczegółowych informacji.

Lato 2017 to kolejny wzrost liczby turystów
-Lato 2017 to kolejny wzrost liczby turystów
Fot. GOT

Grafika do pobrania - większa rozdzielczość (585.99 KB)