• 11.5 ºC  / 52.7 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Le Marité, czyli powiew egzotyki w Gdańsku
Francuski żaglowiec „Le Marité” zacumował na Motławie, w pobliżu ulicy Wartkiej. Jego misją jest pomoc w promocji produktów zamorskich terytoriów Unii Europejskiej, które zostały szczególnie dotknięte ostatnimi huraganami na Karaibach. Jednostkę można zwiedzać od piątku do wtorku (17 października) w godz. 10.00-12.00 oraz 14.00-18.00. Wstęp wolny.
A
A
data publikacji: 13 października 2017 r.

Wystawa pod pokładem
-Wystawa pod pokładem
Fot. GOT

Zwiedzać będzie można mostek, pokład oraz przestrzeń pod pokładem. W tej ostatniej, trafimy na wystawę pięknych zdjęć pokazujących owoce i inne produkty, odległych terytoriów UE.

Magdalena Jabłońska, odpowiedzialna za organizację wydarzenia mówi: „Le Marité to piękna żaglowa jednostka, która prezentuje i promuje produkty rolnicze, które dostarczają na nasze stoły dalekie, zamorskie terytoria Unii jak Martynika, Madera czy Gwadelupa. Jest to szczególnie ważne teraz, kiedy ogromna ilość plantacji została kompletnie zniszczona przez katastrofy naturalne”.

Podczas swojego rejsu, żaglowiec odwiedza łącznie 6 krajów Unii Europejskiej, w tym Polskę.

Zdecydowanie warto odwiedzić Le Marité, aby na własne oczy przekonać się, że Unia Europejska sięga daleko poza Stary Kontynent.

Polecamy!

Le Marité to jednostka zbudowana we Francji, w roku 1923 jako kuter rybacki. W czasie II Wojny Światowej była używany w charakterze jednostki pomocniczej przy transporcie zaopatrzenia dla alianckich wojsk. Od około 20 lat jest pływającym muzeum.