• 11.9 ºC  / 53.4 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Lonely Planet spaceruje po Gdańsku
Jedno z największych i najbardziej znanych wydawnictw turystycznych świata, postanowiło odwiedzić nasz Gdańsk. Dziennikarz Lonely Planet, Tim Richards spędził u nas kilka dni. Na co zwrócił szczególną uwagę przechadzając się ulicami Grodu Neptuna?
A
A
data publikacji: 27 października 2017 r.

Lonely Planet poleca turystom z całego świata spacer Mariacką
-Lonely Planet poleca turystom z całego świata spacer Mariacką
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Lonely Planet to marka rozpoznawana i ceniona przez podróżników na całym świecie. Oprócz wydawnictwa, prowadzi też niezwykle popularny portal. Znajdziemy tam porady, opisy miejsc i przepiękne wprost zdjęcia. Reporter LP - Tim Richards otrzymał zadanie poznania Gdańska i opisania jego atrakcji. Potraktował zadanie bardzo poważnie, czego efektem jest bogato ilustrowany fotografiami ARTYKUŁ o naszym mieście.

To co ujęło podróżnika to przede wszystkim piękna architektura i klimat miasta, gdzie dawne tradycje przeplatają się z nowoczesnością. Szlak jaki wybrał Tim jest dość klasyczny. Na początek Główne i Stare Miasto, Muzeum II Wojny Światowej i Europejskie Centrum Solidarności. To taki Gdańsk w pigułce – szczególnie interesujący dla podróżników, którzy mają jeden lub dwa dni na poznanie Gdańska. Jednak wędrówka tu się nie skończyła. Autor poleca także tereny postoczniowe, a dla ceniących spokój i relaks: Oliwę z parkiem i katedrą oraz Wyspę Sobieszewską.

Warto wspomnieć, że Tim wysoko ocenił również dania serwowane przez gdańskie restauracje.

Polecamy lekturę!