• 17.2 ºC  / 62.9 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Mapa w dłoń!
Tylko się nie zgub! Ile razy słyszeliśmy te słowa? Na szczęście w Grodzie Neptuna nie da się tak łatwo zabłądzić. Sprawia to kompaktowa struktura Głównego i Starego Miasta, a nieocenioną pomocą służy mapa Gdańska. Wśród map są te, wydawane przez Gdańską Organizację Turystyczną.
A
A
Data modyfikacji: 04 czerwca 2019 r.
Fotolia_97757267_755

 

Zapewne pojawi się pytanie – po co komu w dzisiejszych czasach mapa, skoro mamy najdokładniejsze mapy w swoich telefonach? Pytanie słuszne, ale nie możemy zapominać, że z elektronicznych map nie da się wszędzie skorzystać, a cześć osób preferuje tradycyjne papierowe pomoce. I nie są to jedynie osoby starsze, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy, że zapomnimy naładować komórki, albo wejdziemy w miejsce bez zasięgu (choć faktycznie tych w Gdańsku jest bardzo niewiele) i kłopot gotowy. Tymczasem w punktach informacji Turystycznej (galeria Madison, Lotnisko i Długi Targ) służymy mapkami – „wyrywankami” formatu A4. Są bezpłatne i szczegółowo pokazują centrum Grodu Neptuna, uwzględniając przy tym najważniejsze atrakcje.

POBIERZ MAPĘ Gdańsk śródmieście parking/atrakcje

Oczywiście, jeśli potrzebujemy trwalszej mapki, obejmującej większy obszar, możemy i taką w punkcie informacji nabyć za dosłownie kilka złotych. Warto też zaopatrzyć się w mapki schematu komunikacyjnego, jeśli ktoś zamierza korzystać z komunikacji miejskiej. Taką pomoc można otrzymać w punktach komunikacji miejskiej.

Warto dodać, że już na wiosnę pojawią się w dystrybucji także bezpłatne mapki rowerowe. Dzięki nim bez kłopotu będziemy poruszać się po całym Gdańsku rowerem, co pozwoli nam polepszyć swoją formę, ominąć korki i oczywiście cieszyć się samą przejażdżką. Zaznaczmy, że zbiega się to w czasie z inauguracją systemu roweru miejskiego w Trójmieście – MEVO.

Zobacz mapę rowerową gdańska

Innymi słowy – mapa w dłoń i zwiedzamy, zwiedzamy…