• 12.7 ºC  / 54.8 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Matthew pobiegł w Gdańsku
Blogger  promujący podróże i zdrowy tryb życia – Matthew Melling z miejscowości Wigan w Wielkiej Brytanii promował nasze miasto. Przybył do nas na zaproszenie Gdańskiej Organizacji Turystycznej, aby pokazać swoim rodakom (i nie tylko) piękno Grodu Neptuna.
A
A
Data modyfikacji: 25 kwietnia 2019 r.
 
 

Matthew znany jest także jak „Wigan Runner”, a to dlatego że postawił sobie ambitny cel. Codziennie musi przebiec minimum 5 kilometrów. Obecnie zbliża się już do 900 dnia swojego wyzwania i jak do tej pory nie odpuścił ani jednego biegu!

Przy okazji swoich podróży Matthew promuje miejsca znane i nieznane. W Gdańsku był już wcześniej. Tym razem pobiegł trasą prowadzącą od Parku Oliwskiego, gdzie wziął udział w koncercie organowym w Katedrze, do ujścia potoku Oliwskiego, które jak sam mówi jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc, jakie odwiedził. A jeździ sporo. Na swoim koncie ma już większość Europejskich krajów, a także te odleglejsze lokacje jak np. Stany Zjednoczone. Poza bieganiem, nasz gość pasjonuje się dobrą kuchnią, której w Gdańsku nie brakuje i aktywnie włącza się w akcje charytatywne i pomocowe dla klubów sportowych i weteranów. Telewizja BBC nakręciła o nim niedawno już drugi reportaż. Także jego profile w mediach społecznościowych dynamicznie się rozwijają i są coraz chętniej śledzone przez osoby z całego świata.

W zawiązku z tym, że Matthew rozpoczął długofalową współpracę z hotelami sieci Accor oraz GOT, spodziewamy się go w Gdańsku częściej!

Poniżej relacja z pobytu Matthew na Facebooku.